Kto by pomyślał, że minie 15 lat nim saga Pieśń lodu i ognia trafi do masowej wyobraźni i stanie się jedną z najbardziej kultowych serii science fiction na świecie, w kręgach zdecydowanie szerszych, niż tylko fani tego gatunku. W 2011 roku na antenie HBO premierę miał pierwszy odcinek serialu Gra o Tron, który inspirowany jest powieściami autorstwa George'a R.R. Martina. Przez kolejnych siedem lat produkcja doczekała się siedmiu sezonów i setek branżowych nagród. Jedną z nich, dla najlepszego serialu dramatycznego, otrzymała w minionym tygodniu w trakcie rozdania statuetek Emmy 2018. Na uroczystej gali nie zabrakło odtwórców głównych ról m.in. Kita Haringtona, Petera Dinklage (docenionego za rolę drugoplanową) oraz Emilii Clarke. Aktorka w wyjątkowy sposób postanowiła uczcić nie tylko kolejną nagrodę dla serialu, ale także fakt, że miesiąc temu oficjalnie zakończono zdjęcia do ostatniego, czyli 8. sezonu, którego premiera zapowiedziana jest na 2019 rok.Gra o Tron 8 - wszystko, co wiemy o ostatnim sezonie serialu! >>>


31-latka zdecydowała się bowiem na pamiątkowy tatuaż! Pochwaliła się nim na Instagramie, gdzie przyznała, że nie tylko w trakcie tatuowania zemdlała na moment, ale również, że artysta Dr Woo zadbał o to, by „mama nigdy nie zapomniała o swoich dzieciach”. To bezpośrednie nawiązanie do jej roli Daenerys Targaryen, czyli Matki smoków. Dlatego na przegubie prawej ręki aktorka postanowiła uwiecznić trójkę tych magicznych stworzeń, doskonale znanych z Gry o tron. Dr Woo, którego klientami są m.in. David Beckham, Katy Perry, Olivia Wilde i Chiara Ferragni, zadbał o to, by ta niezwykła pamiątka była bardzo subtelna. Pomysł pokazania smoków w ten właśnie sposób przypadł do gustu fanom serialu HBO – w komentarzach wyznali, że sami z chęcią zrobiliby sobie taki tatuaż.

Emilia Clarke to jednak nie pierwsza aktorka, która zdecydowała się na utrwalenie wspomnień z Gry o tron na swoim ciele. Tatuaże nawiązujące do ról Aryi i Sansy Stark mają już Maisie Williams i Sophie Turner. Wszystkie znajdziecie w galerii poniżej!