Tej jesieni fani seriali będą mieli co oglądać. Zwłaszcza, jeśli chodzi o polskie produkcje. Jedną z nich jest 10-odcinkowa seria Canal+, która powstała na motywach bestsellerowej tetralogii Vincenta V. Severskiego, Nielegalni. Od 21 października w Canal+ zobaczymy doskonale znanych już niektórym bohaterów przeniesionych na mały ekran przez dwóch wybitnych polskich reżyserów - Leszka Dawida (Ki, Jesteś Bogiem) oraz Jana P. Matuszyńskiego (Ostatnia rodzina, Wataha). W rolach głównych pojawią się Grzegorz Damięcki, Filip Pławiak, Sylwia Juszczak, Andrzej Seweryn, a także Agnieszkę Grochowską, którą ostatni raz w serialu oglądaliśmy ponad 10 lat temu. Po obejrzeniu dwóch premierowych odcinków Nielegalnych, możemy Was zapewnić, że jest to powrót na mały ekran w zdecydowanie wielkim stylu! Jaką kobietą jest grana przez Agnieszkę Grochowską bohaterka, Ewa Dębska, oficer Agencji Wywiadu, szefowa Konrada Wolskiego, w którego wciela się Grzegorz Damięcki? Kilka dni przed premierą nowego obrazu Canal+ mieliśmy okazję porozmawiać z aktorką o jej postaci i nie tylko. 

„Nielegalni” - serial, którego nie możecie przegapić tej jesieni. Rozmawiamy z Grzegorzem Damięckim, odtwórcą głównej roli [WIDEO]>>>

Nielegalni: nowy serial w Canal+

O czym jest nowy serial Canal+? Nieznajomość twórczości Vincenta V. Severskiego nie stanowi problemu, byście już od pierwszego odcinka bez reszty wkręcili się w przedstawioną na ekranie historię. Jej główna postacią jest Konrad Wolski, grany przez Grzegorza Damięckiego, szef Wydziału Q, elitarnej komórki polskiego wywiadu. Pierwsze sceny Nielegalnych przenoszą nas do Stambułu, gdzie Wolski przejmując białoruskiego handlarza bronią, dowiaduje się o planowanym zamachu terrorystycznym w Szwecji. Broń, która zostanie tam użyta, pochodzi z sowieckiego arsenału na Białorusi - kolejna lokalizacja, gdzie toczyć się będzie akcja serialu. Właśnie tam stacjonuje Travis, polski szpieg zakonspirowany w mińskim KGB. W tej roli zobaczymy oglądamy genialnego Filipa Pławiaka. Całą sytuację komplikuje fakt, że Travis zostaje zdemaskowany przez jednego z białoruskich oficerów KGB. Na pomoc rusza mu oficer polskiej Agencji Wywiadu, Sara Korska (Sylwia Juszczak). Gorąca atmosfera panuje też w Warszawie, gdzie emerytowany generał białoruskich służb szantażuje Premiera Rządu RP. Pracownicy Agencji Wywiadu zaczynaja więc grę na czas – jak najszybciej muszą przejąć archiwalne materiały obciążające szefa polskiego rządu.

Serial Nielegalni: gdzie oglądać?

Serial Nielegalni od 21 października o 21:30 obejrzycie w Canal+ (dwa pierwsze odcinki w odkodowanym paśmie), a także na platformie nc+ GO oraz w ramach oferty platformy Player+. Kolejne odcinki będą pojawiały się co tydzień.

Rozmawiamy z Filipem Pławiakiem z nowego serialu Canal+ „Nielegalni"[WIDEO] >>>