Sex/Life to obecnie jedna z najbardziej pikantnych propozycji Netflixa. Serial przedstawia historię Billie (w tej roli Sarah Shahi) – żony i mamy dwójki dzieci, która mieszka w dużym domu w Connecticut. Pozornie wiedzie idealne życie. W rzeczywistości jest wyczerpana i trochę znudzona – tęskni za tym, co miała, zanim wyszła za mąż i założyła rodzinę. Czyli za szalonym życiem w Nowym Jorku. Właśnie dlatego zaczyna pisać dziennik, w którym fantazjuje i wspomina miłosne uniesienia ze swoim ex – Bradem (Adam Demos). Miłosny trójkąt między Billie, Cooperem (Mike Vogel), czyli jej mężem i byłym chłopakiem zawrócił w głowach wielu subskrybentkom oraz subskrybentom Netflixa. Serial zadebiutował na platformie pod koniec czerwca, ale nadal należy do grona najchętniej oglądanych produkcji. Jeśli Sex/Life was zaskoczył, to gwarantujemy, że teraz będziecie w jeszcze większym szoku. Niewiele osób wie, że to, co widzimy na ekranie… wydarzyło się naprawdę. 

Serial „Sex/Life” powstał na podstawie prawdziwych wydarzeń! 

O serialu Sex/Life mówią teraz wszyscy. Jednak niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że 8-odcinkowy hit Netflixa powstał na podstawie prawdziwych wydarzeń, a konkretnie powieści 44 Chapters About 4 Men autorstwa BB Easton. Ta z kolei została oparta na pamiętniku, w którym autorka opisuje swoje zwariowane – dawne życie, a także wspomina czterech mężczyzn ze swojej przeszłości. Podobnie jak Billie, BB Easton wzięła ślub, urodziła dwójkę dzieci i przeprowadziła się na przedmieścia. Co więcej, zaczęła pracę jako szkolna psycholożka. Brakowało jej szaleństwa, dlatego zaczęła prowadzić dziennik. Jak się okazuje, pisanie pomogło autorce zbudować pewnego rodzaju – symboliczny most między jej obecnym życiem a dziewczyną, którą była kiedyś. 

 

 

To nie wszystko. BB Easton pomyślała, że jej doświadczenia z przeszłości mogłyby pomóc w ponownym wznieceniu ognia w jej małżeństwie. Właśnie dlatego zostawiła swój dziennik w widocznym miejscu – tak, aby Ken, czyli jej mąż, mógł go swobodnie przeczytać. I osiągnęła upragnione efekty! BB Easton przyznała, że Ken zrozumiał nareszcie, czego tak naprawdę pragnie. Swoje doświadczenia opisała we wspomnianej powieści. Wierzyła, że może ona pomóc osobom, które znalazły się w podobnej sytuacji. 

Jeśli chciałybyście / chcielibyście przeczytać książkę, na podstawie której powstał gorący serial Sex/Life, to informujemy, że ukazała się ona nakładem wydawnictwa Wielka Litera w 2020 roku w Polsce. 

 

Zobacz także: