Obok Sex Education, serial You funkcjonujący także pod polskim tytułem Ty, to ostatnio jeden z najpopularniejszych obrazów na platformie Netflix. Jego oglądalność w pierwszych czterech tygodniach od pojawienia się na Netflixie, czyli od 26 grudnia minionego roku, wyniosła około 40 milionów - mniej więcej w tylu domach obejrzano historię stalkera Joego Goldberga granego przez Penna Badgleya, znanego wcześniej głównie z roli Dana Humphreya w innym serialowym hicie, czyli Plotkarze i jego ofiary - Beck, granej przez Elizabeth Lail. Nie jest to oryginalny pomysł Netflixa. Serial powstał na podstawie książki o tym samym tytule autorstwa Caroline Kepnes i co więcej, nie został wyprodukowany przez najpopularniejszą obecnie platformę streamingową, a przez telewizję Lifetime. Ta nie planowała kontynuować serialu, jednak kiedy You wylądowało pod koniec ubiegłego roku na Netflixie, szybko zmieniono zdanie. Tak, to już pewne – powstanie 2. sezonTy. Kiedy możemy się go spodziewać?

Ty sezon 2: premiera serialu You

Druga część You powinna powrócić na Netflixa w drugiej połowie 2019 roku. Nie wiadomo jeszcze, w którym miesiącu. Podobnie, jak w przypadku pierwszej serii, wszystkie odcinki od razu pojawią się w ofercie platformy. I także ma być ich 10.

Seriale 2019: na te tytuły czekamy najbardziej >>>

Sezon 2. Ty: fabuła. O czym będzie kontynuacja serialu You?

Dla tych, którzy nie widzieli jeszcze pierwszego sezonu, postaramy się nakreślić fabułę serialu bez większych spoilerów. A zatem, Ty to historia kierownika księgarni, Joego Goldberga, który na pierwszy rzut oka wygląda na normalnego, trochę nieśmiałego gościa. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że Joe jest cute, więc nic dziwnego, że jego urokowi ulega Beck, wpadając któregoś dnia po książkę. Aspirująca pisarka, która więcej mówi o pisaniu, niż pisze, i która zabiega o atencję każdego, kto znajdzie się w pobliżu, choć oczywiście nigdy się do tego nie przyzna. Ciężko od razu zapałać do niej sympatią i niestety - trudno, niech będzie jeden spoiler - przez kolejne 10 odcinków nadal jest to ogromne wyzwanie. Co innego Joe - choć już od pierwszego epizodu wiemy, że to zdolny do wszystkiego stalker, którego obsesja na punkcie Beck rozpędza się w niebezpiecznym kierunku, ma w sobie coś, co może zostać uznane za intrygujące, magnetyczne, a nawet sexy. Tak uważa wiele miłośniczek serialu, fantazjujących o bohaterze Penna Badgleya, na co postanowił zareagować sam aktor, przywołując fanki do porządku i tłumacząc, że Joe jest niebezpiecznym psychopatą, a nie ideałem na chłopaka czy męża.

Nie zmienia to jednak faktu, że te wychwalające postać z You komentarze na Twitterze, to najlepsza reklama, jaką twórcy serialu mogli sobie wymarzyć. Showrunnerką Ty jest Sera Gamble, która postanowiła ostatnio zdradzić, jakie zmiany zajdą w drugim sezonie produkcji. Jedną z nich, co nie jest żadnym spoilerem, będzie przeprowadzka bohaterów z Nowego Jorku do Los Angeles. Wiemy też, że wszystkie te wątki, z jakimi mieliśmy do czynienia w pierwszej serii, a nie było ich w książce, doczekają się kontynuacji. Jednym z nich jest z pewnością powrót – i tutaj już spoiler, uwaga - Candace. Ba, mówi się także o innym powrocie i jak możecie się domyślić, chodzi o Guinevere Beck. Choć finał pierwszego sezonu serialu dość wyraźnie daje nam do zrozumienia, jaki los spotkał bohaterkę Elizabeth Lail, nie byliśmy naocznymi świadkami sceny, która doprowadziła do takiego, a nie innego skutku. 

Powstanie serial na podstawie powieści „Król” Szczepana Twardocha. Wiemy, kto go wyreżyseruje >>>

Serial Ty: zwiastun 2. sezonu

Na jakąkolwiek zapowiedź, nawet w formie krótkiego teasera, jest jeszcze zdecydowanie za wcześnie. Możecie być jednak pewni, że jeśli tylko coś ujrzy światło dzienne, niezwłocznie Was o tym poinformujemy. Polecamy także śledzić oficjalne konto serialu na Instagramie, a także profil Netflixa. Tam cały czas pojawiają się ujęcia z pierwszej serii. A im bliżej do premiery 2. sezonu, tym więcej twórcy będą mogli zdradzać, więc miejcie się na baczności.