Tak naprawdę nigdy do końca nie pogodziliśmy się z faktem, że nie zdecydowano się na pokazanie dalszych losów Celeste, Madeline i Jane. Wielkie kłamstewka to serial, który ogląda się w jedną noc – bo wciąga, ma świetną obsadę i pełną zwrotów akcji historię stworzoną przez Liane Moriarty. Jej książka Big Little Lies ukazała się w 2014 i z miejsca stała się bestsellerem. Nie inaczej było z serią wyprodukowaną przez HBO, która okazała się telewizyjnym hitem zdobywając aż osiem nagród Emmy, w tym dla najlepszego serialu limitowanego. Doceniono ją także za reżyserię oraz grę aktorską. Wyróżnienia otrzymali Nicole Kidman, Alexander Skarsgård i Laura Dern.

Dlaczego warto obejrzeć serial „Wielkie kłamstewka”? Dla soundtracku! >>>

Choć wielokrotnie zarówno sam reżyser Jean-Marc Vallée zaprzeczał plotkom o kontynuacji opowieści o mieszkańcach Monterey, okazuje się, że nic nie jest przesądzone i jak podają bliskie HBO źródła – „Wielkie kłamstewka” będą mieć drugi sezon! Jeżeli wierzyć doniesieniom, już bez udziału Vallée. Zastąpić ma go bowiem kobieta. Poszukiwania idealnej kandydatki na to stanowisko trwają do tego stopnia, że nie padły jeszcze żadne konkretne nazwiska znanych reżyserek.

Natomiast za scenariusz ponownie odpowiedzialny będzie David E. Kelly (na koncie ma sukces m.in. Ally McBeal), którego wspierać będzie Liane Moriarty. Oboje będą mieli nie lada zadanie – jak, do wydawałoby się zamkniętej historii, której druga część nie miała nigdy powstać i nie doczekała się książkowej kontynuacji, dopisać ciąg dalszy? Jesteśmy szalenie ciekawi, który wątek zdecydują się pociągnąć.

QUIZ: Którą postacią z serialu „Wielkie kłamstewka” jesteś? >>>

W przypadku pierwszego sezonu producentkami były zarówno grająca Madeline Reese Witherspoon, jak i wcielająca się w Celeste Nicole Kidman. I tutaj ponoć nic się nie zmienia. Obie panie zapowiedziały chęć wzięcia udziału w kontynuacji hitu HBO. Jeżeli więc wszystko dobrze pójdzie, zdjęcia rozpoczną się wiosną 2018 roku. A to oznacza, że niedługo po tym, Wielkie kłamstewka 2 trafią do telewizji.