Wielokrotnie pisaliśmy już o świetnych kosmetykach z apteki. Pomimo że w świetle prawa nie istnieje definicja, która jasno wskazywałaby, czym są dermokosmetyki, to jednak przyjęło się, że to formuły działające na skórę problematyczną. Apteczne formuły zatem nie tylko pielęgnują, ale w niektórych przypadkach wręcz uzdrawiają skórę. O ich popularności mogą zaświadczyć chociażby znane ze swojej dopracowanej i efektywnej rutyny Francuzki. Te najczęściej sięgają po prostu po formuły z rodzimego rynku. Na kosmetykach z francuskiej apteki jednak nie koniec. Na całym świecie powstają bowiem dermokosmetyki, które potem zdobywają międzynarodowe uznanie. Apteczne kosmetyki gwiazd zwróciły naszą uwagę konkretnie na markę Eucerin. Poza kremem Aquaphor, którego używają Beyonce, Meghan Markle, Nicole Kidman, Charlize Theron i Lucy Liu, ta marka ma jeszcze cały szereg innych produktów, które są oceniane bardzo wysoko. Naszą uwagę zwróciło zwłaszcza serum 3D, na którego temat zamieszczono w sklepie marki kilkadziesiąt recenzji, z których prawie wszystkie otrzymały 5/5 gwiazdek. Czy faktycznie jest się czym zachwycać? Sprawdziliśmy.

Serum z apteki na przebarwienia i głębokie zmarszczki

Same mamy w swoich kosmetyczkach kosmetyki Eucerin. Chętnie zatem poznajemy kolejne produkty, które mogą sprawdzić się nie tylko u nas, ale również w pielęgnacji naszych mam, przyjaciółek i innych bliskich osób, a także w waszej. Serum na przebarwienia i zmarszczki do skóry dojrzałej na pierwszy rzut oka wydało nam się jednym z kolejnych kosmetyków tej marki, które polecimy lub damy komuś w prezencie. Choć produkty do pielęgnacji to ostatnia rzecz, którą warto oceniać po pozorach, tak w tym przypadku możemy po prostu uznać, że mieliśmy nosa. Zaraz po zapoznaniu się z wysoką punktacją, a potem recenzjami, przeszliśmy bowiem do składu kosmetyku.

 

 

Formuła serum Eucerin Hyaluron-Filler + Elasticity Serum 3D sprawiła, że przestaliśmy się zastanawiać, czy za wszystkim stoi jakaś ogromna promocja tego produktu i czy w ogóle jest jakiś haczyk. Co jakiś czas bowiem pojawia się kolejny superskładnik. W ten sposób świat beauty zdążył się zachwycić już kwasem hialuronowym, witaminą C czy retinolem. Ich potwierdzone w badaniach działanie i efekty, które na własnych twarzach oglądały i oglądają użytkowniczki to najlepsze potwierdzenie tego, że ich aplikacja ma sens. Ostatnio coraz więcej mówi się o mocy drzemiącej w thiamidolu, który możemy znaleźć właśnie w tym serum. Dodatkowo to nie jedyny składnik aktywny, który może dobroczynnie działać na skórę po użyciu tego serum.

Eucerin Hyaluron-Filler + Elasticity Serum 3D – Opis

Już ok. 30 roku życia pojawiają się pierwsze zmarszczki. Natomiast jakąś dekadę później, choć jest to oczywiście umowny moment, bo u każdego zmiany zachodzą indywidualnie, zaczyna się mówić o skórze dojrzałej, a więc takiej, na której widać już oznaki starzenia się. Tym, co ją charakteryzuje, jest zmniejszona produkcja kwasu hialuronowego, kolagenu i elastyny. Mniej jędrna skóra oznacza natomiast głębsze i bardziej widoczne zmarszczki. Jednocześnie możemy zaobserwować też pojawiające się przebarwienia. Cały zbiór problemów dermatologicznych, które pojawiają się wraz z wiekiem, stał się inspiracją do stworzenia nowej formuły. Z uwagi na naukowe podejście do tematu, potem jego działanie udowodniono klinicznie. Wyniki badań wskazały, że redukuje plamy pigmentacyjne, wyraźnie spłyca głębokie zmarszczki, poprawia elastyczność skóry oraz sprawia, że wygląda ona młodziej.

Formuła Eucerin Hyaluron-Filler + Elasticity Serum 3D została opracowana w taki sposób, żeby nie skupiać się tylko na jednym z problemów skóry dojrzałej, ale kompleksowo dbać o jej potrzeby. W tym celu w kosmetyku połączono ze sobą aż 3 składniki, który nie tylko działają pojedynczo, ale są w stanie jeszcze się wspierać. Numerem jeden w serum Eucerin jest opatentowany przez markę thiamidol. Ten składnik aktywny jest uznawany za jedną z najskuteczniejszych substancji w walce z przebarwieniami. Udowodniono klinicznie, że nie tylko zmniejsza intensywność plam pigmentacyjnych, ale przy regularnym stosowaniu jeszcze zapobiega ich ponownemu powstawaniu. Kosmetyk skupia się również na zmarszczkach. Innowacyjne połączenie długołańcuchowego i krótkołańcuchowego kwasu hialuronowego odpowiada nie tylko za nawilżenie skóry, ale również spłycenie zmarszczek. Dodatkowym składnikiem do walki z utratą sprężystości skóry jest arctiin. Ten nie tylko przyspiesza odnowę kolagenu, ale jeszcze poprawia elastyczność współdziałając z kwasem hialuronowym. Dzięki takiej formule cera dojrzała może liczyć na kompleksową pielęgnację.

Zobacz także:

Sama infomacja o tym, że to kosmetyk, który został przebadany, nic nam nie mówi. Na stronie marki Eucerin można jednak znaleź jednak więcej szczegółów na ten temat. Badanie produktu w użyciu (PiU)1 przeprowadzono z udziałem 120 kobiet w wieku od 50 do 65 lat. Powyższe wyniki uzyskano po dwóch tygodniach regularnego stosowania – informuje Eucerin. Wykazano w nich:

  • 100% badanych potwierdziło poprawę elastyczności skóry
  • 100% badanych zapewnia, że kosmetyk dał skórze świeży i młdoszy wygląd
  • 98% badanych zauważyło, że zmniejsza pojawienie się plam pigmentacyjnych
  • 97% badanych potwierdziło, że zauważalnie ujędrnia skórę
  • 97% badanych potwierdziło, że daje promienny wygląd
  • 91% badanych potwierdziło, że wyraźnie spłyca zmarszczki

Eucerin Hyaluron-Filler + Elasticity Serum 3D – Opinie

Naszą uwagę na ten konkretny kosmetyk zwróciły recenzje na jego temat. Wysokie oceny i komentarze, które dodatkowo uzasadniały właśnie taką punktacją, były sposobem, żeby zapoznać się nie tylko z suchym składem i opisem dostępnym na stronie marki, ale również wrażeniami użytkowniczek, które wypróbowały go na własnej skórze. To właśnie one pomogły nam wyrobić sobie wstępne zdanie na temat tego kosmetyku, choć oczywiście każdy z nas reaguje indywidualnie i nie ma jednego superkosmetyku dla wszystkich.

Serum stosuję od 3 tygodni. Moja skóra zawsze czuje się po nim świetnie, jest bardzo delikatna i miękka. To jeden z najlepszych produktów do pielęgnacji skóry, jakich używałam! Minimalne, drobne zmarszczki zniknęły. Głębsze zmarszczki zostały wyraźnie zredukowane. Skóra mojej twarzy była bardzo dobrze nawilżona i dzięki temu napięta. Wygląda teraz na dużo bardziej wygładzoną i odświeżoną niż przed aplikacją. To serum totalnie mnie przekonuje!! Jest łatwe w użyciu, pięknie pachnie i naprawdę napina skórę, która zawsze czuje się po nim świetnie – napisała jedna z użytkowniczek w sklepie internetowym marki Eucerin.

Serum stosuję od około 4 tygodni, raz dziennie (rano). Produkt sprawia, że ​​skóra jest przyjemna i miękka oraz wygląda na dobrze nawilżoną. Nie widzę jednak żadnej poprawy, jeśli chodzi o przebarwienia lub zmarszczki. Większość dermatologów twierdzi, że nie jest to możliwe, nawet jeśli stosuje się krem, dlatego od początku nie miałam większych oczekiwań. Dziwię się tylko, że producent wciąż obiecuje taki efekt – napisała użytkowniczka, która nie zgadza się z pozytywnymi opiniami na temat kosmetyku. Na jej komentarz zareagowała jednak marka i w zamieszczonej przez nich odpowiedzi pojawiły się wskazówki, które mogą ułatwić stworzenie najbardziej efektywnej pielęgnacji z tym kosmetykiem. Składnik pielęgnacyjny Thiamidol, który w produkcie odpowiada za działanie redukujące pigment, można stosować do 4 razy dziennie. Oznacza to, że ewentualna redukcja jest widoczna już po dwóch tygodniach. Im mniej produktów z Thiamidolem stosujesz, tym dłużej to trwa, dlatego musisz uzbroić się w cierpliwość! Niektóre osoby biorące udział w badaniach klinicznych potrzebowały nawet ​​12 tygodni na uzyskanie wyraźnego efektu. Jednak w miesiącach letnich ważne jest również, aby pamiętać o aplikacji kremu przeciwsłonecznego rano. Może wypróbuj serum jeszcze jesienią, gdy słońce świeci mniej intensywnie – możemy przeczytać w odpowiedzi marki Eucerin.