Bardzo lubimy ciekawe miejsca w Warszawie, a najbardziej, kiedy wyeksponowane są na pięknych fotografiach z interesującymi bohaterami. Całość buduje niezwykłą historię. Huawei swoich influencerów zabrał na wycieczkę po klimatycznych miejscach w stolicy, a fotografowie: Błażej Jeliński, Adam Jędrysik, Mirek Górski, Michał Wesołek i Cezary Dziadurski zrobili im zdjęcia. Tym razem uzbrojeni byli nie w tradycyjne aparaty fotograficzne, a w najnowsze smartfony Huawei P20 Pro. Zadaniem fotografów było zrobienie zdjęć według własnej koncepcji oraz stylu. Jednak w akcji chodziło również o podkreślenie tego, że smartfon może konkurować z profesjonalnym sprzętem fotograficznym i wykonać świetne zdjęcia. Po pierwsze, fotografie dorównują tym wychodzącym z profesjonalnych aparatów cyfrowych, po drugie, zapewniają one nieskończoną liczbę dubli, co gwarantuje uzyskanie tego jedynego, perfekcyjnego ujęcia. Ich zdjęcia ukażą się we wrześniowym wydaniu magazynu Glamour, co tylko podkreśla fakt, że brak profesjonalnego sprzętu fotograficznego nie jest już żadnym ograniczeniem oraz że każdy może być twórcą, sięgając po smartfon i robiąc nim zdjęcia wysokiej jakości.

Właśnie taka idea przyświeca konkursowi Huawei Next Image. Pasjonaci mobilnej fotografii mogą teraz spróbować swoich sił w konkursie Huawei Next Image, a Wy już teraz możecie zobaczyć, jak w sesji zdjęciowej wykonanej smartfonami Huawei P20 Pro wypadli influencerzy z #TeamHuawei: aktorka Marta Wierzbicka, model Jakob Kosel, dziennikarz Jankes, kucharz Damian Kordas i znany z YouTube’a duet SzparagiWarunkiem wzięcia udziału w konkursie jest zgłoszenie zdjęcia zrobionego telefonem Huawei. 

 

 

Huawei Next Image to już druga edycja międzynarodowego konkursu, w którym miłośnicy fotografii mobilnej, zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy z doskonałym wyczuciem kadru, mogą zaprezentować swoją twórczość. Zgłoszone zdjęcia zostaną ocenione w pierwszej kolejności przez internautów, a następnie ocenione przez jury, które tworzą m. in. Dominic Bracco - fotograf National Geographic, Tomasz Lazar - laureat World Press Photo, Gal Gadot - hollywoodzka aktorka i ambasadorka serii P20 oraz Wang Yanmin - Prezes Huawei CEE&Nordic.

Warunkiem udziału w konkursie jest zgłoszenie zdjęć wykonanych smartfonami marki Huawei. Dowolną liczbę zdjęć można zgłaszać od 9 lipca do 20 sierpnia br. na stronie internetowej campaign.consumer.huawei.com/pl. Do wyboru jest sześć kategorii: Faces, Good Night, Hello, Life!, Check-In, Nature i Story Board. Wszystkie zgłoszone zdjęcia zostaną opublikowane w galerii na stronie internetowej konkursu i poddane głosowaniu internautów (głosowanie rozpocznie się 17 lipca i potrwa do 28 sierpnia). W każdej kategorii, głosami internautów, wyłonionych zostanie 50 najlepszych zdjęć. Zostaną one poddane ocenie jury – i to ono wybierze zwycięzcę w każdej z sześciu kategorii tematycznych. Dodatkowo, jury przyzna Grand Prix dla autora najlepszego zdjęcia w całym konkursie, wybierając spośród sześciu zdjęć, które zwyciężyły w poszczególnych kategoriach. Nazwiska zwycięzców zostaną ogłoszone 10 września na stronie internetowej konkursu. 

Nagrody

  • laureat Grand Prix otrzyma nagrodą pieniężną w wysokości 10 000 euro, udział w 10-dniowych warsztatach fotograficznych z National Geographic we Włoszech we wrześniu, ultrabook MateBook X oraz publikację prac w National Geographic;
  • zwycięzcy każdej z kategorii zostaną nagrodzeni ultrabookiem MateBook X, publikacją w National Geographic oraz otrzymają nagrodę pieniężną w wysokości 2 000 euro;
  • dodatkowo, niezależnie od werdyktu jury, autorzy zdjęć wybrani przez internautów zostaną nagrodzeni smartfonem Huawei P20 (w każdej kategorii).

Obiektywy w smartfonie Huawei P20 Pro, stworzone we współpracy z legendarną marką Leica, zmieniają telefon w profesjonalny aparat fotograficzny. Dzięki temu miliony ludzi na świecie mogą wyjąć z kieszeni niewielkie urządzenie i zrobić zdjęcie, które wygląda jak zdjęcie wykonane przez profesjonalnego fotografa. Aparat wspomagany przez sztuczną inteligencję potrafi rozpoznawać fotografowane obiekty i dobierać najlepszy możliwy tryb.