Jak jest z edukacją seksualną w Polsce, każdy wie - nie za dobrze. Gdyby nie działania społeczne, jak choćby #sexedpl, inicjatywa Anji Rubik, wiele istotnych kwestii związanych z dojrzewaniem i świadomością seksualną wśród nastolatków, ciągle uchodziłoby za temat niszowy i co gorsza, niepotrzebny do roztrząsania. Dlatego bardzo dobrze, że już 11 stycznia pojawi się Sex Education, nowy serial Netflixa, który mamy nadzieję, zbudzi trochę kontrowersji i sprawi, że ludzie będą mówić o seksualności wśród młodych ludzi. Ale nie myślcie, że Sex Education to tylko serial o seksie. Porusza on także tak ważne tematy, jak przyjaźń, akceptacja czy relacje z dorosłymi. O tym m.in. rozmawialiśmy z odtwórcami głównych ról w Londynie, a efekty tych rozmów już wkrótce będziecie mogli zobaczyć na Glamour.pl. A kogo zobaczymy na ekranie?

„1983”: Maciej Musiał i Michalina Olszańska w pierwszym polskim serialu Netflixa [WIDEO] >>>

Sex Education - nowy serial Netflixa. O czym będzie? Kto w obsadzie?

W kolejnej serialowej kreacji pojawi się Gillian Anderson, którą do tej pory oglądaliśmy jako (oczywiście) agentkę Scully w Z archiwym X, ale również w roli inspektor Stelli Gibson w Upadku u boku Jamiego Dornana oraz w Hannibalu, gdzie wcieliła się z kolei w intrygującą panią doktor Bedelię Du Maurier. Zapewniamy Was, że jej kreacja pani seksuolog Jean Milburn w Sex Education, będzie dla Was niemałym zaskoczeniem. Anderson nie ma w swoim dorobku zbyt wielu ról, w których mogła pozwolić sobie na zaprezentowanie swoich komediowych umiejętności. W nowości Netflixa w końcu się udało i to z powodzeniem! Syna Anderson, Otisa, zagra Asa Butterfield, 21-latek, którego kojarzyć możecie choćby z Między nami kosmos, Hugo i jego wynalazek, Gry Endera, Osobliwego domu Pani Peregrine czy też z Chłopca w pasiastej piżamie. Ale nie jest to jedyny młody zdolny aktor, jaki znalazł się w obsadzie serialu. Na uwagę zasługują też Ncuti Gatwa (w roli przyjaciela Otisa, Erica), grający zabiegającego o atencję i akceptację przesympatycznego geja, Emma Mackey, czyli Meave Wiley, outsiderka, która wpadła na pomysł, by Otis - jako syn seksuolożki - udzielał płatnych i nielegalnych porad seksualnych w szkolnej toalecie, zainteresowany, Kedar Williams-Stirling, czyli Jackson Monroea, świetnie dogadujący się z Meave, ale głównie w łóżku, a także Aimee-Lou Wood w roli Aimee Gibbs, należącej do popularnej szkolnej grupy "The Untouchables", której pozostali członkowie w zasadzie jej nie szanują, która spotyka się z Adamem, synem dyrektora, socjopatycznym synem dyrektora, który podobno ma gigantycznego penisa. Adama gra niedoszły bokser, Connor Swindells.

Przygotujcie się na seans, podczas którego nie zabraknie wielu zabawnych, ale też "z życia wziętych momentów". A jeżeli jesteście fanami takich, swoją drogą również brytyjskich produkcji o nastolatkach (choć nie tylko dla nastolatków), jak Skins czy The End Of The Fucking World, Sex Education powinno przypaść Wam do gustu. My czekamy z niecierpliwością!