Nie mogło być inaczej! Sex Education, czyli jedna z najpopularniejszych obecnie serialowych produkcji na platformie Netflix doczeka się drugiego sezonu. Informacja potwierdzająca kontynuacją serii, której twórczynią jest Laurie Nunn, pojawiła się na facebook'owym profilu Netflixa oraz na Instagramie. Jest to krótkie wideo rozpoczynające się hasłem: „Otis Milburn dochodzi z drugim sezonem", w którym bohaterowie wypowiadają się właśnie na temat Otisa oraz jego działalności. Czy to oznacza, że wszystkich pojawiających się w filmiku możemy spodziewać się w drugiej serii? Nie mamy co do tego żadnych wątpliwości. A zatem spodziewajcie się nowych perypetii Maeve (Emna Mackey), Erica (Ncuti Gawta), Adama (Connor Swindells), Aimee (Aimme Lou Wood), Jacksona (Kedar Williams-Stirling), Oli (Patricia Allison), Lily (Tanya Reynolds) no i oczywiście Otisa (Asa Buttrfield). Choć Gillian Anderson, czyli mama Otisa i urocza seksuolożka, nie załapała się na wideo, jej obecność w obsadzie kolejnego sezonu Sex Education jest więcej niż pewna. 

Nunn, showrunnerka Sex Education, w oficjalnym oświadczeniu napisała, że tak świetnie przyjęcie pierwszej serii przez widzów, było dla niej niezwykle ekscytujące. „Obserwacja tego, jak ludzie na całym świecie identyfikują się z postaciami, które narodziły się w mojej głowie, jest niesamowite. Jestem ogromnie wdzięczna każdej osobie, która poświeciła czas na obejrzenie serialu i nie mogę się doczekać, aby kontynuować tą niesamowitą podróż" - oświadczyła Nunn. 

Aktorzy z serialu „Sex Education” są parą! >>>

Sex Education - drugi sezon: o czym będzie?

Tego, czego spodziewać się w drugim sezonie Sex Education, możemy się, póki co jedynie domyślać. Ale z czasem na pewno będziemy dowiadywać się o fabule czegoś więcej. Na pewno możemy liczyć na rozwinięcie wątku Otisa i Oli - UWAGA SPOILERY - którzy pierwszy sezon zakończyli pocałunkiem. Nie sądzimy jednak, żeby Otis tak szybko zapomniał o Maeve, w której przecież podkochiwał się przez cały pierwszy sezon i nawet przez chwilę wydawało się, że ten wątek jeszcze w premierowej serii skończy się happy endem. Pod znakiem zapytania stoi przyszłość Maeve, która przecież została wyrzucona za szkoły. Nie pomógł nawet zakład Jacksona z dyrektorem szkoły o to, że jak chłopak wygra zawody pływackie, jego - ciągle przecież dziewczyna - nie będzie musiała opuszczać szkolnych murów. Bardzo interesująco zaczął rozwijać się również motyw Erica i Adama. Co prawda ten drugi, zgodnie z obietnicą ojca, został wysłany do szkoły wojskowej, należy liczyć na jego wielki comeback. Ciekawe, jak rozwinie się relacja Jean z ojcem Oli, Jakobem (Mikael Persbrandt). Tym bardziej, że między nią a intrygującym panem złotą rączką od początku było zdecydowanie więcej chemii, niż między ich dziećmi. 

O wszelkich nowych wątkach dotyczących drugiego sezonu Sex Education, a także o zapowiadanej dacie premiery, będziemy informować Was na bieżąco. A póki co, poniżej możecie zobaczyć wspomnianą zapowiedź drugiej serii serialowego hitu Netflixa, a w galerii nasz wywiad z obsadą.