Od 28 października cała Polska zacznie rozmawiać o seksie. Pod tym hasłem promowana jest kampania społeczna #SEXEDPL, której inicjatorką jest top modelka i aktywistkaAnja Rubik. „Chcę, żeby wszyscy zrozumieli, że i kobiety, i mężczyźni są istotami seksualnymi. Że seks to odpowiedzialność za siebie i za drugą osobę” - mówi Anja. #SEXEDPL to cykl krótkich, 60-sekundowych filmów, do których zaproszono znanych Polaków, m.in. Dorotę Masłowską, Magdalenę Cielecką, Macieja Stuhra, Radzimira Dębskiego, Maffashion czy Roberta Biedronia. Poruszają oni takie tematy, jak antykoncepcja, masturbacja, pierwszy raz, wizyta u ginekologa, regularne badania, czy pigułka „dzień po”. Celem filmików, jak i całej kampanii jest zwrócenie uwagi na potrzebę edukacji seksualnej, która w naszym kraju, zarówno w domach, jak i szkołach, niestety nadal traktowana jest bez należytej uwagi. 

„Ogromnym wsparciem w realizacji projektu byli bracia Michał i Piotrek Sobocińscy, gwiazdy w świecie filmu. Zaprosiłam ich, bo zależało mi, żeby te filmy trzymały też wysoki poziom estetyczny” - mówi Anja. Patronat nad cyklem objęła również grupa Dziewuchy Dziewuchom. „Ich zadaniem jest sprawdzanie, czy informacje podawane w filmach są zgodne z prawdą. We współpracy z Dziewuchami przygotowałam też listę tematów, które poruszamy w filmach" - tłumaczy pomysłodawczyni inicjatywy #SEXEDPL.  

W ramach kampanii dostępny jest już plakat oraz teaser zapowiadający cały cykl filmów. Pierwszy z nich zobaczycie już 28 października na glamour.pl. Stay tuned! 

 

With the current situation in Poland in regards to the lack of sexual education and government ongoing plans to restrict the access to contraception I have decided to create an educational campaign consisting of 60 seconds short films that will address lessons on sexual education. I approached a selected group of well recognized public figures in Poland, both women and men, coming from different fields of art, music, film, fashion, and will use their voices to spread knowledge and make a difference. With the guidance of professionals and the support of Dziewuchy Dziewuchom we formed a list main lessons on sexual education. Each lesson was assigned to one person, who than connected their personal story to the lesson and told it on on film. The short films will start to be released on 28th of October, one film a day. We all speak about the importance of education but we not address sexual education and sex is one of the most significant and common parts of every day life! . Z powodu klimatu, który obecnie panuje w Polsce - brak edukacji seksualnej oraz konsekwentnie realizowany plan rządu, by ograniczyć dostęp do antykoncepcji - zdecydowałam stworzyć kampanię edukacyjną, na którą będą się składać 60-sekundowe filmiki, których tematem będzie edukacja seksualna. Wybralam grupę powszechnie znanych w Polsce osób, zarówno kobiet, jak i mężczyzn, wywodzących się ze świata sztuki, muzyki, filmu oraz mody z prośbą o wzięcie udziału w projekcie i szerzeniu wiedzy na temat edukacji seksualnej. Z pomocą specjalistów oraz grupy Dziewuchy Dziewuchom, stworzyliśmy listę głównych lekcji na temat edukacji seksualnej. Następnie poprosilismy każda osobę biorąca udział w kampanii by opowiedziała historie, która nawiązuje do jednej z lekcji. Kampania rozpocznie się 28 października, codziennie będziemy wypuszczali jeden z 60-sekundowych filmików. Wszyscy mówimy o tym jak ważna jest edukacja, a nie rozmawiamy o edukacji seksualnej, a seks jest tak istotna częścią Naszego codziennego życia!!! #sexedpl

Post udostępniony przez Anja Rubik (@anja_rubik) 24 Paź, 2017 o 8:10 PDT