Shawn Mendes nie ma dobrych wieści dla swoich wiernych fanek i fanów. Wykonawca hitu „There’s Nothing Holdin’ Me Back” ogłosił właśnie, że definitywnie odwołuje pozostałą część trasy koncertowej o nazwie Wonder: The World Tour. Przypomnijmy, że pierwsze komplikacje ze światowym tournée piosenkarza pojawiły się już na początku lipca. Po zagraniu zaledwie siedmiu koncertów artysta poinformował, że zmuszony jest zrobić sobie przerwę od występowania. Swoją decyzję tłumaczył problemami ze zdrowiem psychicznym.

Jestem w trasie od piętnastego roku życia i szczerze mówiąc zawsze było mi ciężko z dala od przyjaciół i rodziny. Po kilku latach przerwy w trasie czułem, że jestem gotowy na powrót, ale to była przedwczesna decyzja. Niestety ciężar i presja mnie dopadły. Osiągnąłem punkt krytyczny. Po rozmowie z moim zespołem i specjalistami od zdrowia, doszedłem do wniosku, że muszę poświęcić trochę czasu, żeby zadbać o siebie i moje zdrowie psychiczne, przede wszystkim. Jak tylko pojawią się kolejne informacje, to obiecuję, że dam wam znać - napisał w oficjalnym oświadczeniu.

Shawn Mendes odwołuje zaplanowane koncerty

Kilka dni przed planowanym powrotem na scenę Shawn Mendes przerwał milczenie i ponownie zamieścił obszerny wpis na swoich profilach w serwisach społecznościowych. Ogłosił w nim, że dalsza część trasy niestety nie dojdzie do skutku.

Jak wiecie, musiałem przełożyć kilka tygodni koncertów, ponieważ nie byłem w pełni przygotowany na skutki powrotu na trasę. Rozpocząłem ją podekscytowany możliwością ponownych występów na żywo po długiej przerwie wywołanej pandemią, ale rzeczywistość jest taka, że nie byłem gotowy na to, jak trudne będzie koncertowanie po tak długim czasie. Po rozmowach z moim zespołem i pracy z niesamowitymi specjalistami w zakresie zdrowia coraz wyraźniej rozumiałem, że potrzebuję czasu, którego nigdy osobiście nie miałem, aby się uziemić i wrócić silniejszym. Niestety muszę odwołać pozostałą część trasy w Ameryce Północnej oraz Wielkiej Brytanii i Europie. Mieliśmy nadzieję, że dam radę po tej niezbędnej przerwie powrócić do grania, ale obecnie muszę potraktować moje zdrowie priorytetowo - napisał 23-letni gwiazdor.

W dalszej części komunikatu wokalista zapewnił, że nie wycofuje się całkowicie z działalności muzycznej. Ma w planach tworzenie nowych utworów oraz powrót do koncertowania.

To nie oznacza, że nie będę tworzyć nowej muzyki. Nie mogę się też doczekać, aby zobaczyć Was na trasie w przyszłości. Wiem, że wszyscy długo czekaliście na te koncerty i mówię Wam to ze złamanym sercem, ale obiecuję, że powrócę po czasie potrzebnym do wyzdrowienia. Kocham Was wszystkich i dziękuję, że mnie wspieracie i trwacie przy mnie w tej podróży - czytamy.

Shawn Mendes nie wystąpi w Krakowie. Co zrobić z biletami?

Do komunikatu Shawna Mendesa odniosła się już firma Alter Art, czyli organizator dwóch odwołanych koncertów, które miały odbyć się w Polsce. Wszystkie osoby, które zakupiły bilety na planowane na 19 i 20 czerwca 2023 roku występy wykonawcy przeboju „Treat You Better” w krakowskiej Tauron Arenie otrzymają w tym tygodniu wiadomość e-mail, w którym będą miały do wyboru dwie opcje.

Zobacz także:

Pierwsza z nich to standardowy zwrot środków za bilet. Druga zaś to możliwość skorzystania ze specjalnej oferty Alter Art – wymianę biletu bez dopłaty na karnet na Kraków Live Festival 2022.

W związku z tym, że koncerty Shawna Mendesa zostały całkowicie odwołane, a także dlatego, że były już wcześniej przekładane ze względu na COVID-19, Alter Art przygotowała specjalną ofertę dla posiadaczy biletów na koncert - informuje organizator.

Każdy bilet może zostać wymieniony bez dodatkowych opłat na dwudniowy karnet na Kraków Live Festival, który odbędzie w dniach 19 i 20 sierpnia 2022 r., a wystąpią podczas niego Halsey, Ava Max, Future, Lewis Capaldi, Taco Hemingway i wielu innych artystów - czytamy w oświadczeniu.

Cena karnetów na Kraków Live Festival wynosi obecnie 469 zł. To oznacza, że w przypadku biletów na koncert w cenie 349 zł można zyskać aż 120 zł.