Dzięki pionierskim pracom grupy ECCO LEATHER z siedzibą w Holandii - powszechnie uznawanej za wiodące na świecie centrum badań i rozwoju tego wyjątkowego materiału, powstała niezwykły produkt – skóra, która do złudzenia pod względem koloru, faktury czy właściwości przypomina kultowy denim. Przy użyciu najnowszych technologii ECCO TRUE INDIGO LEATHER, możemy uzyskać ją w wielu różnych odcieniach i fakturach. To zainspirowało markę ECCO do stworzenia butów i akcesoriów, które po raz pierwszy pojawiły się w kolekcji Wiosna/ Lato 2018.

To właśnie klasyczny denim stał inspiracją dla tego niezwykle innowacyjnego materiału, a zespół w Dongen wykorzystał nowoczesne technologie do reinterpretacji tradycyjnych, rzemieślniczych metod barwienia dżinsów. Jedną z największych zalet indygo jest to, że dzięki jej zastosowaniu można wytworzyć głębię niebieskiego koloru z gradacją odcieni a ECCO TRUE INDIGO LEATHER jest oferowana w trzech kolorach oraz w wielu różnych typach skór zwierzęcych.

Ponieważ każdy płat skóry jest wyjątkowy, ten sam bęben może wytworzyć wiele subtelnie różnych odcieni niebieskiego, a z czasem but lub torba będą nabierać własnego charakteru. Każdy, kto jest właścicielem nieśmiertelnych niebieskich jeansów z prawdziwego denimu, dobrze wie jak zachowuje się ten materiał, "rejestrując " fragmenty historii jego użytkownika, z czasem zmieniając swój kształt, kolor i charakter. Wraz z noszeniem skóra ECCO TRUE INDIGO również delikatnie blednie, zyskując lekkie przetarcia i rozjaśnienia. Nabierając tych cech staje się nieodłącznym elementem personalnego stylu osoby, który nosi go na co dzień.

Pełna kolekcja ECCO TRUE INDIGO LEATHER  jest już dostępna w sklepach marki i w sklepie internetowym.

Materiał promocyjny