Na liście najmodniejszych spodni za każdym razem pojawia się wiele propozycji - konkretne fasony, materiały, a także wzory i kolory. Tym razem jednym z największych hitów są te wykonane ze skóry. Takie spodnie w nowych kolekcjach występują pod wieloma postaciami, więc bez trudu można znaleźć parę skrojoną na nasze potrzeby.

Wybór idealnej pary skórzanych spodni mogą ułatwić influencerki, które za pomocą mediów społecznościowych stale dostarczają nam inspiracji. Ich zachwycające stylizacje mogą stać się wskazówką podczas kompletowania własnych outfitów. Ciekawe przykłady prezentowanych przez nie zestawów, w których głównym bohaterem są skórzane spodnie, znajdziesz w naszej galerii.

Skórzane spodnie – skąd moda?

Skórzane spodnie to nie jest trend, który pojawił się nagle. Jego ewolucję możemy oglądać już od kilku sezonów, przez które był regularnie podsycany. Na jego rosnącą popularność z jednej strony składały się zachwycające modele z kolekcji najlepszych domów mody. Z drugiej natomiast sporą rolę w tym temacie odgrywały także influencerki, które wyjątkowo chętnie prezentowały kolejne odsłony tego modowego hitu. Zanim jednak przejdziemy do największych fanek skórzanych spodni, to przyjrzymy się projektantom mody, którzy nadawali im kolejne wcielenia. Rozwój tego trendu można było oglądać na wielu wybiegach. Sporo zasług w wylansowaniu skórzanych spodni miały takie domy mody jak: Bottega Veneta, Versace, Lanvin, Louis Vuitton, a także Off-White.

Nie bez znaczenia jest także fakt, że skóra w ostatnich sezonach może konkurować z dzianiną o miano najmodniejszego materiału. Na fali jej popularności powstawały kolejne modele. Dzięki temu hitami były też skórzane marynarki, płaszcze, kamizelki, spódnice i inne elementy garderoby. Zwłaszcza te pierwsze często pojawiały się w towarzystwie skórzanych spodni. W efekcie powstał całkiem osobny trend. Ten skupił się wokół skórzanych garniturów, które lansowali w ostatnich sezonach Michael Kors, Hermes i Alberta Ferretti. Fashionistki chętnie prezentowały je w komplecie, ale często decydowały się także na wybór tylko jednego elementu. To sprawiło, że skórzane spodnie pojawiły się w wielu ciekawych odsłonach.

Skórzane spodnie – jaki model wybrać?

Znalezienie idealnej pary skórzanych spodni nie jest łatwym zadaniem. Wynika to jednak z ich ogromnej różnorodności, a nie z ograniczonego wyboru. Projektanci mody, a w efekcie także inne marki odzieżowe na czele z sieciówkami, stale zaskakiwali nas możliwościami tego materiału i kolejnymi odsłonami uszytych z niego spodni. Dzięki temu każdy może znaleźć coś dla siebie. Numerem jeden są skórzane spodnie z szerokimi nogawkami. Ich popularność wynika z ogólnego trendu, który w ostatnim czasie sprzyja mniej dopasowanym fasonom. Nie oznacza to jednak, że skórzane rurki w ogóle się nie pojawiają. Spodnie z tego materiału znajdziemy także w wersji skinny.

Obserwując lansowane przez designerów tendencje, nie jesteśmy zaskoczeni także obecnością skórzanych dzwonów. W końcu rozkloszowane nogawki były hitem w latach 70., a później 90., czyli w dekadach, które ostatnio mają ogromny wpływ na twórczość projektantów mody. Innym przebojem w ostatnim czasie są spodnie typu cargo. Znajdziemy je także pod postacią skórzanych bojówek. Takie spodnie lansowała między innymi Bella Hadid. Na tym jednak wybór się nie kończy. Kolejna kwestia dotyczy kolorów. Czarne skórzane spodnie to tylko jedna z dostępnych opcji. Pomimo że ten nieśmiertelny kolor pojawia się w każdym sezonie, to ostatnio ustępuje miejsca innemu. Z tego względu warto wziąć pod uwagę także brązowe skórzane spodnie. Ograniczenie się do stonowanej palety nie jest jednak konieczne. Zielone skórzane spodnie to jeden z najnowszych hitów.

Skórzane spodnie – stylizacje gwiazd i influencerek

Lista influencerek, które już od lat prezentują stylizacje ze skórzanymi spodniami jest dość długa. Wśród ogromnych fanek tego elementu garderoby, które bez wątpienia odegrały sporą rolę w wylansowaniu go na przebój sezonu, są Bella Hadid, Kendall Jenner i Hailey Bieber. Ten model spodni uwielbiają jednak nie tylko modelki. Fashionistki takie jak: Sarah Ashcroft, Viky Rader, Anastasia Shepelevich i Karin Teigl także miały swój udział w uczynieniu z nich najmodniejszych spodni. Dzięki ich ogromnej popularności możemy stale oglądać różnorodne stylizacje, które pokazują, że ten element garderoby odnajdzie się w wielu rozmaitych wydaniach i nie bez powodu jest uznawany za must have sezonu. Z jednej strony skórzane spodnie pasują do eleganckiej koszuli i szpilek, a z drugiej nic nie stoi na przeszkodzie, żeby połączyć je ze sportową bluzą i sneakersami. Wszystko zależy od nas.