Artykuł promocyjny

Patrząc stereotypowo, smartfon dla kobiety powinien cudownie wyglądać i mienić się tysiącem barw, najlepiej wściekłym różowym, a do tego nie musi być tak super wydajny, jak smartfon dla mężczyzny. Jest to jednak myślenie błędne. Każda z nas pragnie przede wszystkim eleganckiego i wydajnego urządzenia, które sprawdzi się w każdej sytuacji. Kolorystyka i zdobienia nie są zatem najważniejsze, tym bardziej że szybko możemy je zmienić za pomocą nakładek i etui.

Czego pragną kobiety

Mało która z nas decyduje się na nowoczesne smartfony, które są naszpikowane technologiami, a przy tym toporne i niewygodne. Zależy nam przede wszystkim na doskonałym połączeniu funkcjonalności i wygody użytkowania. Prędzej więc zrezygnujemy z pojemnej baterii na rzecz ergonomii i tego, aby smartfon wygodnie leżał w dłoni. Dane rynkowe jednoznacznie wskazują, że to mężczyźni częściej kupują duże telefony z ogromnymi ekranami i bateriami, gdy kobiety wolą małe kompaktowe urządzenia, które zmieszczą się w każdej torebce i nie będą jej nadmiernie obciążać.

Producenci urządzeń doskonale zdają sobie sprawę z naszych potrzeb i nie ustają w staraniach, aby prezentować nowe modele, które spełnią oczekiwania kobiet. Dotyczy to również smartfonów Sony. W tym artykule zaprezentujemy kilka propozycji, które przede wszystkim walczą ze stereotypami, jakoby kobiety zadowalały się byle ładnymi smartfonami. Po specyfikacje konkretnych modeli odnosimy na stronę producenta: https://www.sonymobile.com/pl/products/phones/

Dobry aparat

Oprócz kształtu gwarantującego pewne trzymanie smartfona w dłoni, zależy nam na porządnym aparacie fotograficznym. Jest on jedną z najczęściej eksploatowanych funkcji – wykorzystywany jest do mediów społecznościowych, np. do Instagrama, ale również robimy nim zdjęcia, by dokumentować codzienne wydarzenia, w tym wspaniałe okazje. Aparat również idzie w ruch, kiedy jesteśmy na zakupach – szybko za pomocą zdjęcia możemy zaprezentować przyjaciółce, co kupiłyśmy, lub zapytać o radę, czy dobrze nam w przymierzanej kreacji.

Do zdjęć i filmów polecany jest smartfon Sony Xperia XA Ultra, który posiada spory, bo aż 6-calowy ekran i posiada dwa aparaty, ten na froncie 16 Mpx i tylni 21,5 Mpx, co czyni z urządzenia dobrą opcję, jeśli zależy nam na zdjęciach o bardzo dobrej jakości. Dzięki niemu zrobimy zdjęcia nawet przy słabszym oświetleniu. Sprawdzi się do robienia popularnych selfie oraz zdjęć w ruchu – urządzenie ma autofokus oraz optyczną stabilizację obrazu. Oczywiście w parze z dobrymi parametrami aparatu idzie odpowiednia specyfikacja, także bez problemu ten smartfon sprawdzi się przy innych zadaniach.

Wydajna bateria

Wprawdzie wspomnieliśmy o tym, że kobiety mogą zrezygnować z pojemnej baterii, byle smartfon zachował zgrabny i kobiecy wygląd, ale nie oznacza to, że na wydajnej baterii w ogóle nam nie zależy. To ona wpływa na to, jak długo będziemy pracować na telefonie i czy w trakcie rozmowy nagle nie przerwie nam połączenia. Standardowo przyjmuje się, że praca na baterii to około półtora dnia (bateria 2500 mAh), ale czas ten szybko się skraca, jeśli często dzwonimy lub korzystamy z aplikacji jak Facebook, Instagram, Snapchat czy Messenger. O tym, że bateria ma niebagatelne znaczenie, świadczą też statystyki – w 2016 roku na smartfonie spędzaliśmy ponad 20 godzin miesięcznie, rekordziści spędzają nawet 12 godzin dziennie! Pojemności baterii muszą więc być co najmniej zadowalające, ponieważ nie w każdej sytuacji możemy szybko podładować telefon.

Na tym polu wyróżniają się smartfony Sony, które udowadniają, że nawet małe baterie mogą być pojemne i utrzymać telefon w działaniu na dłużej. Przykładem są na przykład smartfony z serii X i Z, które co roku mają baterie o mniejszej pojemności, ale zastosowana technologia wydłuża ich pracę.

Małe i kompaktowe urządzenie

Kobiecy wygląd telefonu ma odzwierciedlenie w ciekawym designie, który nie skreśla od razu przyzwoitych parametrów urządzenia. Jak już wspomnieliśmy, na rynku dostępnych jest wiele etui, dzięki którym szybko możemy dodać charakteru naszemu smartfonowi, a także sprawić, że nie będzie wyślizgiwał się z dłoni, nie zwalnia to jednak producentów z rezygnacji z wygodnych telefonów. Smartfony Sony wyróżniają się na rynku kobiecym wyglądem, ale także tym, że szybko i płynnie działają, mają dobrze zoptymalizowany system, a także odpowiednio dobrane podzespoły, które zagwarantują bezawaryjną pracę. Na kobiecym topie są szczególnie telefony wąskie, które można swobodnie objąć dłonią.

Doskonałym przykładem małego urządzenia, które świetnie leży w dłoni, a przy tym jest wodoszczelne i ma jasny wyświetlacz, jest smartfon Xperia Z1 Compact. Te smartfony Sony są dostępne w różnych kolorach: czarnym, białym, limonkowym i różowym. Mają dodatkowe aplikacje, które ułatwią codzienną pracę czy komunikację ze znajomymi, jak na przykład funkcję Social Live, dzięki której szybko udostępnimy nagrania wideo na Facebooku.

Flagowy smartfon Sony

Nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy wybrały produkt flagowy, czyli smartfon Sony model XZ, który wprawdzie kosztuje około 3000 zł, ale ma wszystko to, czego może wymagać kobieta niestroniąca od nowych technologii i mająca konkretne oczekiwania. Sony Xperia XZ jest telefonem eleganckim o ciekawie zaokrąglonych krawędziach, do tego ma wytrzymałą obudowę wykonaną z ALKALEIDO, mocny wyświetlacz o przekątnej 5,2 cala, procesor Chipset Qualcomm Snapdragon 820 i aparaty o wysokiej rozdzielczości. Telefon przeżyje upadek do kałuży, a nawet zanurzenie do 1,5 metra głębokości na czas 30 minut.

Technologia idzie do przodu. Kolejne modele smartfonów mają coraz ciekawsze funkcje i coraz lepsze aparaty. Już nie liczy się wygląd, liczy się to, co urządzenie ma w środku. Smartfony Sony udowadniają, że tak jak w przypadku kobiet i tutaj wnętrze ma największe znaczenie.