Plotki na temat Snapchat Spectacles (inteligentnych okularów) pojawiły się już jakiś czas temu, jednak twórca aplikacji nie komentował ich w żaden sposób. W wywiadzie dla "Wall Street Journal" z września 2016 roku Evan Spiegel potwierdził doniesienia na temat nowego produktu związanego z aplikacją Snapachat, który ma się pojawić w najbliższej przyszłości. Poznajcie Snapchat Spectacles, które właśnie trafiły do sprzedaży.

Spectacles to okulary przeciwsłoneczne, którymi nagrać można 10 sekundowy klip wideo poprzez przyciśnięcie przycisku umieszczonego na ich zauszniku. Film poprzez Bluetooth lub WiFi zostaje automatycznie przesłany do Waszych snapchatowych wspomnień. Obiektyw umieszczony jest w każdym rogu oprawy okularów, dzięki czemu obraz jest o wiele bardziej realistyczny i naturalny od tego, który tworzony jest przy pomocy kamery umieszczonej w telefonie. Koniec z prostokątnymi kadrami. Spectacles umożliwiają kręcenie filmu, który odtworzyć można na pełnym ekranie w dowolnej orientacji. 

Razem z okularami otrzymujecie pokrowiec w żółtym kolorze, który nawiązuje do kolorystyki logo aplikacji. Pudełko spełnia rolę ochronną, ale również pełni funkcję ładowarki. Według twórcy Snapchata, jedno ładowanie wystarczy na użytkowanie okularów przez cały dzień. Wydaje nam się jednak, że do tej informacji trzeba podejść z lekkim przymrużeniem oka - wiadomo jak to z bateriami bywa. Procenty znikają w przerażającym tempie. 

Okulary dostępne są już w sprzedaży online. Niestety tylko i wyłącznie na terenie Stanów Zjednoczonych na oficjalnej stronie aplikacji Snapchat - koszt 130 dolarów, czas oczekiwania od 2 do 4 tygodni.