Wiele osób ma rosnące kolekcje modnego sportowego obuwia. O ile jest ono zazwyczaj bardzo wygodne, o tyle dbanie o tzw. sneakersy nie należy do najłatwiejszego zadania. Sportowe buty, założone kilka razy, bardzo szybko tracą swój pierwotny blask, a ponieważ nie do końca wiadomo co z nimi zrobić – bardziej zużyte pary schodzą zazwyczaj na drugi plan lub drugie dno szafy. Najgorsze co można zrobić to próbować samodzielnie ratować buty wrzucając je do pralki. Tymczasem oddane w odpowiednie ręce sneakersy bardzo szybko odzyskują swoją świeżość i długo utrzymują pierwotny wygląd.

Patryk Puczyłowki i PrzemysławKowalski - założyciele warszawskiego SneakersWash - sami zastanawiali się, co zrobić ze swoimi ulubionymi „sneakersami”. Przez media społecznościowe trafili na kultową już firmę Jason Markk, która specjalizuje się w kosmetykach do pielęgnacji butów i zrozumieli, że idąc śladem działających już w LA czy Amsterdamie punktów, powinni wzbogacić warszawskie centrum o nowy koncept - miejsce zajmujące się przywracaniem ulubionych butów do życia.

Ich salon nie ma jednak nic wspólnego z pralnią. To miejsce, gdzie właściciele czy kolekcjonerzy sportowego obuwia mogą się spotkać, napić kawy, porozmawiać ze specjalistami i ustalić, jaki rodzaj zabiegów chcą zlecić. Rewitalizacja sneakersów to minimum trzydniowy proces - buty czyszczone są najpierw na sucho, następnie zaś na mokro. Wysuszone buty zabezpieczane są różnego rodzaju środkami higienicznymi, a po odnowieniu zewnętrznej warstwy (czasem oprócz czyszczenia buty trzeba ponownie pokryć specjalną farbą - tak żeby odzyskały właściwy kolor) pokrywa się je nanoprotektorem lub specjalnym repelem, który powoduje, że sneakersy stają się odporniejsze na zabrudzenia. I chociaż nazwa sugeruje, że to miejsce głównie dla fanów sportowych butów, specjaliści ze SneakersWash przywrócą życie również szpilkom od Loubutina czy zamszowym pantoflom.

 

Zobacz też:

Bershka x Reebok. Efekt? Buty ważące 194 gramy

Converse Chuck Taylor All Star Rubber do zadań specjalnych

Testujemy buty do biegania

Damskie buty na jesień: TOP 30