Coraz częściej mówi się o trudnościach, z którymi muszą mierzyć się w swojej pracy mainstremowe modelki – codziennych treningach, restrykcyjnych dietach, dążeniu do nieistniejących w rzeczywistości ideałów i tym podobnych rzeczach. Jak jednak wygląda życie codzienne i praca modelek plus size, które (teoretycznie) nie muszą martwić się o swoje wymiary? Okazuje się, że wcale nie jest tak prosto, jak mogłoby się niektórym wydawać. Sonny Turner, czyli jedna z najpopularniejszych „ponadwymiarowych” modelek na świecie, influencerka, a także propagatorka idei body positive zdradziła w wywiadzie dla The Telegraph, jak w rzeczywistości wygląda modeling plus size. Możecie być zaskoczeni!

Sonny Turner – znana modelka plus size zdradza kulisy swojej pracy: trudne początki

Sonny Turner opowiedziała między innymi o trudnym starcie w drodze na szczyt. Kiedy zaczynała swoją karierę nosiła rozmiar 40 – niestety okazał się on za duży na to, by zaistnieć w modelingu mainstremowym, ale za mały, żeby rozwijać się w sektorze plus size. Jako propagatorka samoakceptacji oraz idei body positive, Sonny stwierdziła, że to nie fair, ponieważ rozmiar ubrania nie powinien nas ograniczać. W końcu każdy powinien wyglądać tak, jak chce i robić dokładnie to, na co ma ochotę. Modelka pamięta również sesje, podczas których (nawet, gdy była już dość popularna) musiała zakładać pod ubranie specjalne wkładki pogrubiające, gdyż okazywało się, że… jest zbyt chuda.

Barbara Palvin została uznana za pierwszą modelkę plus size Victoria's Secret! Internauci są oburzeni! >>>

Sonny Turner – znana modelka plus size zdradza kulisy swojej pracy: czy modelki plus size też są na diecie?

Modelka zwraca również uwagę na to, że samo określenie „plus size” w dzisiejszych czasach nie kojarzy się negatywnie. Ludzie lubią naturalność. Część z nich uważa jednak, że „ponadwymiarowe” modelki nie muszą przejmować się swoim rozmiarem, nie są poddawane restrykcyjnym dietom i nie trenują codziennie na siłowni. Nic bardziej mylnego! W końcu otyłość, której każda z takich dziewczyn ma świadomość, niekorzystnie wpływa na ich zdrowie. Modelki plus size, chcąc rozwijać swoją karierę, mieć energię do działania i pracy przy kolejnych projektach modowych, muszą o siebie dbać. Krągłości są sexy, ale również modelki plus size nie mogą przekroczyć pewnej granicy – dla własnego dobra oraz zdrowia.

Uwielbiamy profil na Instagramie Sonny Turner (podobnie jak prawie 300 tysięcy innych osób), ponieważ codziennie dodaje nam mnóstwo motywacji! Pamiętajcie o tym, żeby w pełni akceptować swoje ciało. Każda z nas jest piękna, bez względu na rozmiar, który nosi. Hasło do zapamiętania na dziś – samomiłość.

Kobiety o pełnych kształtach: Jakie ubrania wybierać, żeby wyglądać dobrze w rozmiarze XL? >>>