Spanking stanowi jeden z elementów seksualnego tabu, a przez wiele osób, utożsamiany jest jako przejaw perwersyjnego zachowania. Czy słusznie? Każda para musi to ocenić sama, jednak faktem jest, że odpowiednio wykonany, może być ciekawym przeżyciem, które wprowadzi do sypialni nieco ekscytacji.
 

Spanking, czyli erotyczne klapsy

Spanking, w dosłownym tłumaczeniu, oznacza lanie. Już sama nazwa zdradza charakter tej czynności seksualnej. Zgadza się – chodzi o dawanie i/lub przyjmowanie klapsów. Tego typu zachowanie jest kwalifikowane jako praktyki BDSM, jednak spanking nie musi być równoznaczny z zadawaniem i odczuwaniem bólu. Dla wielu osób, niezwykle ekscytujące mogą okazać się nawet lekkie klapsy, które lekko drażnią ciało, ale nie bolą. Jeżeli partnerzy podejdą do tego tematu z odpowiednią dozą zdrowego rozsądku, erotyczne klapsy będą całkowicie bezpieczne i, co równie istotne, bardzo przyjemne.

Petting – co to jest i jak go uprawiać? Przedstawiamy różne techniki pettingu
 

Spanking – co daje w łóżku?

Spanking nie ma służyć zadawaniu bólu. Oczywiście, ile par, tyle upodobań, jednak nadrzędnym celem wymierzania klapsów jest wywołanie uczucia dominacji i bycia zdominowanym. Uległość w łóżku może być niezwykle ekscytująca, tym bardziej, że nie musi, a nawet nie powinna przenieść się na życie codzienne. Atmosferze uległości może sprzyjać też odgrywanie ról, co często towarzyszy spankingowi. Partnerzy mogą symulować wymierzanie kary i wiele innych sytuacji. Jedyne ograniczenia to wyobraźnia i granice upodobań.

Zarówno dla strony aktywnej, jak i biernej, zadawanie klapsów w miejscach blisko sąsiadujących z organami płciowymi jest niezwykle podniecające. Kolejna rzecz, to element zaskoczenia. Zmiana formy pieszczot, z łagodnych i zmysłowych na ostre i odważne, może wprowadzić ciekawy element pikanterii do sypialni. Erotyczne klapsy mogą być też niezwykle pobudzające fizycznie. Spanking wywołuje silne podniecenie, co sprawia, że krew napływa nie tylko do pobudzanego klapsami obszaru ciała, ale i do narządów płciowych.

Warto podkreślić, że spanking może być ciekawą formą urozmaicenia seksualnego. Łóżkowa rutyna jest największym wrogiem kochanków, należy zatem zadbać o to, żeby od czasu do czasu, w grze miłosnej pojawiały się nowe elementy. Erotyczne klapsy to ciekawa forma urozmaicenia pożycia, która silnie stymuluje nie tylko stronę czynną, ale i bierną.
 

Spanking – jak zadawać erotyczne klapsy?

Spanking, podobnie jak każda inna czynność seksualna, wymaga zgody obojga partnerów. Seks służy obustronnej przyjemności, a o tej nie może być mowy, gdy jedna strona zmusza się do pewnych zachowań. W pierwszej kolejności, należy zatem porozmawiać na ten temat ze swoją drugą połówką. Wymierzenie klapsa bez wcześniejszego uzgodnienia może skończyć się zrujnowaniem erotycznej atmosfery i stać się przyczyną poważnego konfliktu w związku. Jeżeli jednak obie strony wyrażają chęć spróbowania takiej gry, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby tego spróbować, jednak należy wiedzieć, jak to robić.

Funkcję strony aktywnej w spankingu może przyjąć zarówno kobieta, jak i mężczyzna. Nie ma też żadnych przeszkód, żeby partnerzy wymieniali się rolami – naprzemienne zadawanie i przyjmowanie klapsów może być bardzo przyjemne. W ekstazie erotycznych uniesień łatwo jednak zapomnieć się na chwilę i „klepnąć” swoją drugą połówkę nieco zbyt mocno. W takim momencie, wskazane jest przerwanie pieszczot. Warto zatem wcześniej ustalić hasło bezpieczeństwa – krótkie słowo, które dla strony aktywnej będzie sygnałem, że należy przerwać zabawę.

Klapsy najczęściej wymierzane są w pośladki i/lub w uda. Są to obszary, w których nie znajdują się żadne istotne organy, a skóra nie przylega do struktur kostnych. Niektóre osoby przedstawiają potrzebę odczuwania nieco silniejszych wrażeń i preferują klapsy w okolicę genitaliów. W takim przypadku, strona aktywna musi wykazać się bardzo silną samokontrolą. Erotyczna gra ma być przyjemna i bezpieczna, więc w tym przypadku, klapsy powinny przybrać formę lekkich muśnięć. Klapsów nie można wymierzać w kręgosłup i w nerki, trzeba o tym pamiętać. Nie jest to jednak jedyna odpowiedzialność, jaka spoczywa na osobie wymierzającej klapsy.

Strona aktywna musi być bacznym obserwatorem, zwłaszcza na etapie, gdy para dopiero uczy się spankingu. Może się bowiem zdarzyć, że myśl o klapsach jest dla drugiej osoby bardzo podniecająca, ale w praktyce okazuje się, że ta forma erotycznej zabawy nie przynosi satysfakcji. Należy zatem uważnie obserwować reakcje strony biernej.

W spankingu nie liczy się tylko przygotowanie psychiczne, ale i fizyczne. Przed zadaniem klapsa, ciało należy dokładnie rozmasować okrężnymi ruchami dłoni. Takie postępowanie sprawi, że mięśnie będą dobrze rozgrzane, a ciało bardziej odporne na ból. Kolejna ważna rzecz – przed rozpoczęciem wspólnych igraszek, warto zadbać o intymną atmosferę. Spanking jest dość głośny, więc moment, gdy za ścianą znajdują się dzieci lub inne osoby, nie jest najlepszy do tego typu zabaw. Gdy oboje będziecie odpowiednio nastawieni i przygotowani, można przejść do pikantnej gry. Klapsy można zadawać w różnych pozycjach. Najpopularniejsze to:

  • pozycja stojąca z delikatnie rozchylonymi nogami i z dłońmi opartymi o stół,
  • pozycja klęcząca na czworaka (polecana dla miłośników mocniejszych wrażeń – skóra na pośladkach i udach jest bardziej napięta, przez co odczuwany jest większy ból),
  • pozycja z przełożeniem przez kolano (idealna do odgrywania różnych ról).

Erotyczne klapsy można wymierzać dłonią (co jest szczególnie polecane osobom początkującym, ze względu na możliwość zachowania większej kontroli nad siłą i miejscem uderzenia), przedmiotami codziennego użytku (jak choćby paskiem) lub gadżetami erotycznymi, przeznaczonymi do spankingu.
 

Spanking – akcesoria

Spanking nie jest praktyką, o której mówi się głośno, jednak rozbudowana oferta akcesoriów do wymierzania klapsów wskazuje, że nie jest zjawiskiem tak rzadkim, jak mogłoby się wydawać. Jakie gadżety erotyczne nadają się najlepiej do zadawania takich klapsów?

Wybór par lubiących silniejsze wrażenia w łóżku często pada na packi. Tego typu akcesoria oferowane są w wersji, która służy typowo do zadawania bólu (powierzchnia gadżetu jest mała i często pokryta ćwiekami) lub łagodniejszej (packa jest większa, pokryta delikatną satyną). Inny popularny gadżet to szpicruta – giętki pręt, zakończony skórzaną końcówką. Dużą popularnością cieszą się też pejcze, składające się z kilku połączonych ze sobą batów lub sznurków, bicze, baty i floggery (składają się z rękojeści i wielu odcinków rzemieni). Takie gadżety mogą być wykonane ze skóry, naturalnej bądź ekologicznej, albo z kauczuku.

Dla spotęgowania doznań, niektóre pary decydują się na korzystanie także z kulek analnych lub waginalnych, które poruszają się w ciele przy wymierzaniu klapsa. Daje to niezwykle silne i intensywne odczucia.

Zobacz także: Miłość francuska, czyli inaczej seks oralny – na czym polega i jak się jej nauczyć?