Zastosowanie kilku sprawdzonych i bezpiecznych metod daje zdecydowanie większe możliwości zabiegowe, a także szybsze, lepsze i długofalowe efekty. Dziś najskuteczniejsza medycyna estetyczna to taka, która łączy poszczególne technologie i pojedyncze zabiegi w strategie, skoncentrowane na konkretnych potrzebach. Doświadczony lekarz potrafi tak ułożyć plan dbania o wygląd i zdrowie, że pacjent szybko i na długo osiąga spektakularny efekt odmłodzenia skóry i ciała. O swoich metodach stosowania terapii łączonych zapytaliśmy dr Annę Piwek-Laskowską z warszawskiej kliniki Time Clinic. 

„Terapie łączone stanowią podejście holistyczne do skutecznej opieki nad pacjentem. Polegają na zastosowaniu kilku różnych technik: np. ostrzykiwań połączonych z działaniem urządzeń i laserów. Pozwalają osiągnąć dużo bardziej spektakularne efekty niż pojedyncze zabiegi, ale sztuka ich łączenia powinna się wiązać z dużym doświadczeniem ze strony lekarza: znajomości sprzętów i wypełniaczy – mówi dr Anna Piwek-Laskowska.

W mojej praktyce staram się nie stosować zbyt wielu zabiegów przy jednej wizycie. Uważam, że lepsze jest rozpisanie indywidualnego planu odmładzania, co pozwala uzyskać pożądany efekt w sposób bezpieczny dla pacjenta. Bardzo ważna jest w nim kolejność zabiegów oraz ich odpowiedni dobór w zależności od potrzeb skóry pacjenta.

Na przykład, jeśli ktoś ma wyraźnie osłabioną skórę okolicy powiek, zanim wykonam zabieg z kwasu hialuronowego, muszę najpierw napiąć skórę laserowo, następnie ją wzmocnić kolagenem i odżywić, a dopiero na końcu wykonać nawilżanie kwasem hialuronowym. Samo podanie kwasu nie da oczekiwanego przez pacjenta efektu, a nawet może zaszkodzić. Łącząc pewne zabiegi, można znacznie poprawić skuteczność ich działania. Dzieje się tak w przypadku laserów, które dobrze działają tylko na mocno nawilżoną skórę. Przed wykonaniem zabiegu laserem stosuję więc mezoterapię mającą na celu nawilżenie tkanek. Laserów i innych urządzeń nie łączy się z wypełniaczami, bo drugi zabieg może zniszczyć działanie tego pierwszego. Najpierw stosujemy zabiegi z wykorzystaniem urządzeń, a dopiero potem zalecam ostrzyknięcia.

Więcej informacji na www.timeclinic.pl