Mowa rzecz jasna o oczach. Wiesz, że skóra w ich okolicach ma jedynie 0,5 mm grubości? Mała ilość gruczołów łojowych sprawia, że okolice oka nie są odpowiednio nawilżone. Mięsień okrężny jest jednym z najbardziej aktywnych na całej twarzy. Każdy ruch, który wykonujemy  uśmiech, zdziwienie, a nawet zwykłe mruganie przyczynia się do powstawania zmarszczek mimicznych. Zastanawiasz się skąd się biorą tzw. worki? To wina zastojów limfatycznych, którym możesz zapobiegać np. poprzez regularne masaże. Nie jest więc tak, że nic nie możesz zrobić z naturalnym procesem starzenia się skóry. Potrzebujesz jedynie wytrwałości i systematyczności – to naprawdę niewielka cena za piękne spojrzenie.

I do tego właśnie zachęca marka Alkmie, która rzuciła nam 30-dniowe wyzwanie pod hasłem #OCZYwistapielęgnacja. Na czym dokładnie polega? Regularnie przez miesiąc, rano i wieczorem, aplikuj krem Nature is better 360°. Pamiętaj, że należy go nakładać nie tylko na dolną powiekę, ale również na okolice kurzych łapek i górną powiekę. Jego nowoczesna formuła oparta jest na naturalnych kompleksach aktywnych. Unikalna kompozycja pomoże Ci zredukować zmarszczki mimiczne, napnie i uelastyczni skórę, pozwoli pożegnać się z efektem opadającej powieki. Zrób zdjęcie przed i po stosowaniu tego wyjątkowego kremu, oznacz hashtagiem i nominuj do akcji swoich znajomych!

W ramach wyzwania #OCZYwistapielęgnacja marka Alkmie zachęca również do tego, aby regularnie masować okolice oczu z pomocą rollerów, które dodatkowo schłodzą skórę i usuną wyżej wspomniane zastoje limfatyczne oraz aby pamiętać o odpowiednim demakijażu oka. Wiesz, że tuszu do rzęs nie powinnaś ściągać palcami? Należy go usuwać za pomocą dobrze nasączonego wacika, który przykładamy do oka i czekamy aż makijaż rozpuści się pod wpływem działania produktu. Dopiero po kilku minutach można bardzo delikatnie potrzeć rzęsy oraz powiekę w celu usunięcia resztek makijażu.

Mamy nadzieję, że razem z nami dołączysz do tego wyzwania i już niedługo będziesz cieszyć się zniewalającym spojrzeniem, gładką i napiętą skórą w okolicy oczu oraz zmniejszoną ilością zmarszczek mimicznych. Trzymamy kciuki!

Materiał powstał we współpracy z marką Alkmie.
 

Zobacz także: