Jeśli zastanawialiście się, co jest bardziej nie fair niż nierówność płac kobiet i mężczyzn, mamy dla was odpowiedź: zarobki członków rodziny Kardashian kontra reszta świata. Ale jeśli korciło was, żeby wziąć fortunę Kardashianów pod lupę i rozgryźć algorytm, zgodnie z którym ich majątek przyrasta w niemożliwym do wytłumaczenia tempie – nie będzie to już taka prosta sprawa. Jednak jako że każdy z członków klanu – począwszy od Kim Kardashian, przez Khloe, Kourtney, Kendall Jenner, a skończywszy na głowie rodziny – mógłby bez obaw w dowolnej chwili spocząć na laurach nie martwiąc się o przyszłość, może warto przyjrzeć się ich patentom na zarabianie.

Żeby dać lepszy ogląd tego, jakie kwoty i w jakim tempie zasilają konta członków tej najsłynniejszej rodziny w show biznesie (ryzykując lekkie załamanie) mamy dla was ciekawostkę. Szykujcie się jednak na silne emocje – ten przelicznik pokaże wam, ile czasu wyżej wymienionym zajęłoby dogonienie was w rocznym zestawieniu dochodów! Efekty? Biorąc za punkt odniesienia średnią krajową pensję pomnożoną przez 12 miesięcy dla grupy wiekowej 25-34 w Stanach wychodzi, że Kim Kardashian potrzebowałaby niecałych… 7 godzin, żeby wyrównać z wami stan konta. Najmłodsza Kylie popracowałaby chwilę dłużej niż siostra, bo całe 19 godzin. Za to modelka Victoria’s Secret Kendall Jenner potrzebowałaby 20 godzin, Khloe o trzy więcej, a mama celebrytek Kris – całego dnia. Najdłużej w wyścigu o wasz roczny dochód powalczyłaby Kourtney – 1 dzień i 9 godzin.

Co dokładnie przynosi Kim Kardashian  ponad 51 milionów dolarów rocznie? Zgodnie z doniesieniami Forbesa w dużej mierze są to jej apki, w tym Kimojis oraz gra Kim Kardashian: Hollywood – tylko ona od momentu wprowadzenia w 2014 r. przyniosła twórcom ponad 100 milionów dochodu. Dla porównania – przeciętnemu obywatelowi USA zarobienie pierwszego miliona zajmuje prawie 20 lat. A teraz przełóżcie sobie to na polskie warunki. Zastanawiacie się nad zmianą branży?