Królowa Elżbieta II do niedawna pozostawała w bardzo dobrej kondycji. Na początku miesiąca, a konkretnie 6 września spotkała się z nowo mianowaną premierką Wielkiej Brytanii – Liz Truss, natomiast w sieci pojawiły się ich wspólne zdjęcia. W środę monarchini miała pojawić się posiedzeniu Tajnej Rady, jednak ostatecznie nie wzięła w nim udziału. Dziś (8 września) Pałac Buckingham wydał oświadczenie, za pośrednictwem którego poinformowano, że jej stan zdrowia wyraźnie zaniepokoił lekarzy. Jak czuje się królowa Elżbieta II?

Stan zdrowia królowej Elżbiety II pogorszył się!

Po kolejnych konsultacjach, które przeprowadzono tego ranka, lekarze są zaniepokojeni stanem zdrowia Jej Królewskiej Mości i zalecili, aby pozostała pod nadzorem medycznym – brzmi fragment oświadczenia, które w środę pojawiło się na oficjalnej stronie internetowej The Royal Family. Szczegóły dotyczące stanu zdrowia królowej Elżbiety II nie zostały ujawnione. Wiadomo jednak, że aktualnie przebywa w Balmoral, gdzie czuje się komfortowo. 

Jak podają brytyjskie media, członkowie i członkinie rodziny królewskiej, na czele z księciem Karolem, księżną Camillą oraz księciem Williamem są w drodze do wspomnianej posiadłości, by spotkać się z królową. 

Wielka Brytania zaniepokojona stanem zdrowia królowej Elżbiety II

Liz Truss również jest zaniepokojona stanem zdrowia królowej Elżbiety II. Napisała na Twitterze, że cały kraj przejął się informacjami z Pałacu Buckingham. Moje myśli – i myśli osób z całego Zjednoczonego Królestwa – są z Jej Wysokością i jej rodziną – przyznała premierka. 

Jeśli pojawią się nowe informacje w tej sprawie, na pewno was o tym poinformujemy. Trzymamy kciuki za zdrowie królowej Elżbiety II.