Z okazji zbliżających się walentynek, sieć kawiarni Starbucks postanowiła dodać do swojego menu trzy wyjątkowe pozycje. Po szczegółowym zapoznaniu się z nimi w głowie pojawiło nam się jedno stwierdzenie: nawet jeżeli nie jesteście wielkimi fanami święta zakochanych, to na pewno ulegniecie tym trzem czekoladowym napojom.

"Molten Chocolate Latte" to napój kawowy, który podawany będzie w dwóch wersjach, na ciepło lub zimno. Do gorącego espresso dodawane są drobne kawałki czekolady, które pod wpływem temperatury kawy powoli się rozpuszczają. Całość udekorowana jest sporą ilością bitej śmietany., którą polewa się czekoladowym syropem. Sama słodycz! 

W skład następnej walentynkowej pozycji wchodzi kawa, do której dodaje się czekoladowy syrop (mocha), kawałki czekolady oraz kostki lodu. Następnie wszystkie składniki zostają zmiksowane i tak oto powstaje przepyszne "Molten Chocolate Frappuccino". Napój podawany jest z bitą śmietaną o smaku kawowo-czekoladowym.

Jeżeli na walentynki planujecie zabrać swoją randkę na romantyczny spacer, nie zapomnijcie o gorącej czekoladzie! Jest to ostatnia z nowości w menu Starbucksa. "Molten Hot Chocolate" to połączenie gorzkiej i mlecznej czekolady z dodatkiem drobnych kawałków czekolady i mleka. Smak tego napoju jest zrównoważony, a jego konsystencja kremowa i gładka. 

Kawowe nowości pojawią się w sprzedaży od 7 do 14 lutego. W Polsce "Molten Hot Chocolate" i "Molten Chocolate Frappuccinio" dostępne będą od 10 do 14 lutego.