Strajk Kobiet 2020 odbędzie się za niewiele ponad tydzień, a konkretnie 8 marca. Data nie jest przypadkowa. Właśnie wtedy szczególnie celebrujemy naszą kobiecość, obchodząc zwyczajowo Dzień Kobiet. Tegoroczny protest przybierze formę happeningu. Zjeżdżamy do Warszawy z całej Polski, żeby na największym tanecznym parkiecie w Polsce powiedzieć: TAK, TERAZ. Powiedzieć NIE hipokryzji. Połączyć się z kobietami z całego świata, które słyszą te same bzdury. Że mają poczekać. Że są ważniejsze sprawy - czytamy w oficjalnym wydarzeniu Disco Legal #8M na Facebooku.

Strajk Kobiet 2020 – uczestniczki będą walczyć m.in. o prawo do legalnej i bezpiecznej aborcji oraz edukacji seksualnej

Uczestniczki (a także wspierający je mężczyźni) będą domagać się prawa do edukacji seksualnej, bo mają prawo wiedzieć, swobodnego dostępu do antykoncepcji, ponieważ mają prawo wybrać, a także prawa do legalnej i bezpiecznej aborcji. Aborcja, bo nasze ciała są nasze. Aborcja legalna, bezpieczna i darmowa. Teraz – czytamy w poście.

Myślisz, że zakaz aborcji powoduje, że aborcji jest mniej? Nie, zakazana aborcja nie znika. Jest po prostu nielegalna, niebezpieczna i droga. Czy uważasz, że to ma sens? – piszą organizatorki Strajku Kobiet 2020 na Facebooku.

Strajk Kobiet 2020 – kiedy i gdzie odbędzie się protest?

Tegoroczny Strajk Kobiet odbędzie się 8 marca na Rondzie Praw Kobiet w Warszawie, czyli na „tymczasowym” Rondzie Dmowskiego. Happening rozpocznie się o godzinie 16:00 i według założeń organizatorek potrwa do 17:30. Dołączycie?

Odmowa dostępu do legalnej aborcji jest torturą. Tak twierdzi ONZ >>>