Copenhagen Fashion Week to wydarzenie niezwykłe w skali światowych Fashion Weeków. Unikatowy charakter tworzą ludzie, którzy odwiedzają to wydarzenie.

Czy znacie FW, na który goście przyjeżdżają rowerami? W Kopenhadze jest to na porządku dziennym. Zobaczcie fotorelację autorstwa Szymona Brzóski. 

"Była to moja 3 wizyta na Copenhagen Fashion Week - pierwsza latem. Dania, kraj szczęśliwych i wyluzowanych ludzi. Myślenie o ekologi rozwija się tam od lat 70-tych i właściwie każdy przez cały dzień przestrzega zasad dbania o środowisko. W Kopenhadze mieszka ponad pół miliona ludzi, a powietrze jest tak czyste, że ma się wrażenie, jakby było się w małym nadmorskim miasteczku. Większość ludzi przemieszcza się rowerami, ścieżki rowerowe są tak rozbudowane, że przejechanie pół miasta zajmuje chwilę. Dlatego nawet ludzie zmierzający na pokazy poruszali się między lokalizacjami rowerami. Ja też wybrałem ten sposób komunikacji po mieście. Byłem zawsze pierwszy przed wszystkimi fotografami. Z jednej strony Dania należy do kultury skandynawskiej, a z drugiej moda duńska różni się do tej ze Sztokholmu. W Kopenhadze jest znacznie bardziej kolorowo." - Szymon Brzóska - fotograf.