Moda sportowa na dobre wyszła z siłowni, boisk, kortów, sali baletowych oraz innych miejsc, w których uprawiane są różne dyscypliny i weszła do mainstreamu. Niemal w każdym sezonie projektanci pokazują kolejne inspiracje, które można wykorzystać na co dzień. W jednych kierują naszą uwagę na krótkie legginsy do jazdy na rowerze. W drugim przypominaj, że tenisowa spódniczka świetnie prezentuje się także poza kortem. W jeszcze innym zamieniają trykot do tańca w codziennym kombinezon. W kolejnym podkreślają, że na co dzień możemy sięgnąć po wiele kompletów i oprócz garniturów oraz garsonek są też dresy.

Ich interpretacje mody sportowej trafiają nie tylko w gust miłośników i miłośniczek konkretnych dyscyplin, choć dla wielu osób to właśnie takie nawiązanie może okazać się kluczowe. Mamy jednak wrażenie, że ich największa zaleta leży gdzieś indziej. Te ubrania wygrywają wygodą, którą dają podczas noszenia. Skoro da się w nich biegać, rozciągać i robić ze swoim ciałem przeróżne rzeczy, to tym bardziej nadadzą się do przechodzenia w nich całego dnia. Nas wcale nie trzeba do tego przekonywać, ale jeżeli macie wątpliwości, to Kendall Jenner, Hailey Bieber i inne it-girls udowadniają, że styl athleisure to jeden z najlepszych wyborów na co dzień.

Styl athleisure na lato – sportowe stylizacje na lato

Dres to idealny kompan nie tylko na zimę. Latem nie zawsze mamy na termometrach ponad 20°C. Chłodne bywają poranki i wieczory. Zdarza się też, że z niższymi temperaturami musimy zmagać się przez cały dzień. Z drugiej strony, kiedy jest piękna pogoda, chętniej spędzamy czas na zewnątrz. To także może być pretekst do założenia stroju, który kojarzy się z salą do jogi lub pilatesu. Krótki top i legginsy są wręcz stworzone do tego, żeby nosić je nie tylko w czterech ścianach. Dają poczucie komfortu i do tego mogę się po prostu podobać. Do tego sportowe stylizacje, które właściwie traktujemy jak typowo casualowe, mogą mieć jeszcze więcej wspólnego z luźnym stylem na co dzień. Wystarczy, że za bazę posłuży sportowa sukienka lub spódnica tenisowa. Nawet koszulka polo za sprawą kołnierzyka ma w sobie nutę elegancji i także może być świetnym wyborem na co dzień. Pośród dziesiątek dostępnych modeli każdy może znaleźć coś dla siebie.

Styl athleisure w codziennej stylizacji na lato nie musi się zatem ograniczać do bluzy zestawionej z kolarkami, choć taki outfit księżnej Diany jest często powielany. Nie musi też bazować na dresie. Możliwości jest znacznie więcej. Do tego sportowe stroje przeważnie są dość proste i jednolite. Dzięki temu mogą stanowić bazę, którą do własnego stylu można dopasować z pomocą dodatków. Wtedy będzie nie tylko wygodnie, ale do tego po swojemu. Jak widać nie tylko współcześnie, ale nawet na starych reklamach Chanel, dresy lubią się z biżuterią. Szary melanż może zatem stać się tłem dla okazałych łańcuchów lub jeszcze bardziej kojarzonych z tym domem mody pereł. Ciekawa torebka, apaszka lub jeszcze inny dodatek także mogą sprawić, że stylizacje podpatrzona u jednej z gwiazd stanie się po prostu twoja.

Styl athleisure na lato – stylizacje Kendall Jenner i Hailey Bieber

Inspiracji można szukać w wielu miejscach. Na fotografiach z pokazów mody albo w mediach społecznościowych ich nie brakuje. Kiedy myślimy o modzie sportowej to wiemy, że jest jeszcze jedna opcja, której warto dobrze się przejrzeć – zdjęcia mody ulicznej, najlepiej te pokazujące modelki po godzinach. To właśnie one są prawdziwymi królowymi stylu athleisure. Chętnie zamieniają szorty na kolarki, jeansy na joggery, swetry na bluzy, a legginsy tratują na równi ze spodniami. Dzięki temu nieustannie inspirują w tym temacie. Jeżeli tylko kolejny element mody sportowej będzie miał podbić codzienne stylizacje, to one będą o tym informować jako jedne z pierwszych.

Inspiracji można szukać u wielu z nich. Kendall Jenner, Hailey Bieber, Bella Hadid, Kaia Gerber i Emily Ratajkowski to tylko niektóre z nich. W galerii na dole czekają zdjęcia popularnych fashionistek, które wyjątkowo często sięgają po stylizacje w stylu athleisure. Każdą z nich możesz potraktować jako inspirację 1:1 lub luźną wskazówkę, z której wybierzesz tylko pojedynczy element. Jeżeli to wciąż zbyt mało, to polecamy zajrzeć do artykułu o sportowych stylizacjach Skandynawek. One mają styl athleisure w małym palcu i nie wahają się, żeby to demonstrować na każdym kroku.

 

Zobacz także: