Do tego, że macie "160 cm w kapeluszu" zdążyliście się już przyzwyczaić, ale nadal trudno Wam się pogodzić z tym, że tak ciężko jest znaleźć Wam spodnie czy płaszcz, który będzie dobrze na Was leżał. I w których nie będziecie wyglądać, jak w ubraniach po starszej, wyższej siostrze, albo jak zagorzałe zwolenniczki oversize'owych fasonów. Oczywiście nie oznacza to, w najpopularniejszych sieciówkach, jak Zara, Mango, H&M, Bershka czy Reserevd, znalezienie czegoś w małym rozmiarze graniczy z cudem, ale w przypadku okryć, czyli właśnie płaszczy czy marynarek, faktycznie dobranie odpowiedniego rozmiaru może być problematyczne. Dlatego niektóre równie znane i lubiane marki postanowiły wprowadzić do swojej oferty działy dedykowane drobnym niskim osobom. 

ZOBACZ TAKŻE: Te modele jeansów będą najmodniejsze tej jesieni

Ubrania dla niskich dziewczyn - gdzie je znaleźć?

Jednym z takich brandów jest Topshop. Choć projektów tej marki niestety nie można już znaleźć w Polsce stacjonarnie (kiedyś był to sklep w warszawskich Złotych Tarasach), aby je kupić, nie trzeba wybrać się na zakupy na Oxford Street (ale jak już tam będziecie, to koniecznie zajrzyjcie, bo na kilku poziomach znajdziecie więcej, niż jesteście w stanie sobie wyobrazić). Produkty z linii Topshop Petite można bez problemu dostać na jednej z najpopularniejszych zakupowych platform, Zalando. Są to m.in. jeansy, sukienki, spódnice, marynarki, kurtki   oraz płaszcze. Tak samo nazywa się dział dla niższych i drobnej postury osób w New Looku. Ta również brytyjska sieciówka jest dostępna  w naszym kraju m.in. w Warszawie, Krakowie, we Wrocławiu i w Gdańsku. A skoro już wspomnieliśmy Zalando, warto dodać, że tam także bez problemu dostaniecie ubrania z "mniejszego" działu. Nie jesteście przekonani do zakupów online, bo boicie się, że znowu nie traficie z rozmiarem? Spokojnie, zwrot zakupionego towaru w Zalando jest darmowy, więc jeżeli po przymierzeniu jeansów lub płaszcza okaże się, że to jednak nie to, odsyłacie ubranie w nienaruszonym stanie i nie płacicie za to ani złotówki. 

Ubrania dla niskich dziewczyn na dziecięcych działach w Zara i H&M

Nie, nie żartujemy! Na działach przeznaczonych dla najmłodszych klientów tych dwóch popularnych sklepów niskie osoby także znajdą coś dla siebie. I często są to rzeczy zbliżone do tego, co na przykład wisi na wieszaku na dziale Zara TRF. Zara oferuje w swojej dziecięcej ofercie projekty dla 13-latek i 14-latek, czyli według sieciówki nastolatek, które mają już 164 cm wzrostu. Macie niewiele ponad 150 cm? Zara Kids to również może być dla Was dobre rozwiązanie. Z kolei H&M najwyższy przedział wiekowy, jeśli chodzi o dział dziecięcy, to 8-14 plus. I produkty, które obejmuje ta kategoria, przygotowane są mierzących 158 cm lub 146 cm wzrostu. A nawet 170 cm, ale te już mogą być za duże, choć nie zaszkodzi przymierzyć, bo jak wiadomo, rozmiar rozmiarowi nierówny. Udanych zakupów! 

ZOBACZ TAKŻE: Markowe buty do 250 zł – podpowiadamy, gdzie możecie je znaleźć