Bilety do kina, zwłaszcza w weekend, to niestety dla wielu osób dość droga impreza. Dlatego wiele z nich często rezygnuje z obejrzenia nowości na dużym ekranie na rzecz popularnych platform streamingowych. Za jeden bilet w weekend w większości kin trzeba zapłacić ponad 30 zł... Jesteśmy więc przekonani, że obok takiego wydarzenia jak Święto Kina nie przejdą obojętnie! To już kolejna edycja wydarzenia, podczas którego bilety są naprawdę w atrakcyjnej, niskiej cenie i to w sieci najpopularniejszych kin w Polsce.

Święto Kina 2019: kiedy i w jakich kinach?

Święto Kina 2019 odbędzie się 15 grudnia 2019, czyli już w najbliższą niedzielę. Już teraz proponujemy więc zarezerwować tego dni czas na wycieczkę do kina. No właśnie, a gdzie konkretnie? W tegorocznej edycji Święta Kina udział biorą po raz kolejny największe sieci multipleksów w kraju, czyli Cinema City, Multikino, Cinema 3D, Helios, a także wybrane, mniejsze kina studyjne. Listę placówek znajdziecie na stronie swietokina.com.

Zobacz także: „Motyw” - nowy serial z gwiazdorską obsadą. Małgorzata Kożuchowska, Michał Czernecki i Agnieszka Grochowska opowiadają nam o produkcji

Święto Kina 2019: ceny biletów

W Święto Kina 2019, czyli 15 grudnia bilety na wszystkie seanse 2D kosztować będą 12 zł. Co oznacza, że będą tańsze praktycznie o 1/3! Nieco droższe mogą być bilety na seanse 3D, dlatego nie bądźcie zdziwieni, kiedy przy kasie dowiecie się, że musicie zapłacić trochę więcej niż 12 zł. Co więcej, promocja nie łączy się z innymi ofertami, o czym także warto pamiętać.

Święto Kina 2019: co warto zobaczyć?

W repertuarze kin biorących udział w akcji Święto Kina jest w czym wybierać! Ciągle można nadrobić zaległości i obejrzeć takie hity, jak Joker,(Nie)znajomi czy Boże Ciało. Jeśli czujecie już świąteczny klimat, koniecznie idźcie na Last Christmas lub horror Czarne święta. Lubicie komedie romantyczne? Aktualnie oglądać można Jak poślubić milionera oraz 1800 gram. Polecamy skusić się na obraz Na noże, bo to oscarowy pewniak, Krainę Lodu 2, Le Mans '66, świetną polską produkcję nagrodzoną w tym roku na festiwalu w Gdyni Supernova, Słodziaka, dwa francuskie obrazy Nadzwyczajni i Poznajmy się jeszcze raz oraz najnowszy film Edwarda Nortona z nim w roli głównej, czyli Osierocony Brooklyn. Aktualny repertuar znajdziecie na stronach Cinema City, Cinema 3D, Multikino oraz Helios. 

Zobacz także: Świąteczne filmy i seriale na Netflix