O tym, że sukces w show-biznesie, osiągnięty zwłaszcza w bardzo młodym wieku, może mieć bardzo tragiczne konsekwencje mieliśmy już okazję przekonać się niestety wielokrotnie. I cały czas dowiadujemy się o kolejnych przypadkach gwiazd, które z powodu swojej kariery zmagają się z ogromnymi problemami zdrowotnymi. Zwłaszcza, jeśli chodzi o zdrowie psychiczne. W dzisiejszych czasach, kiedy ludzi weryfikuje się z perspektywy mediów społecznościowych, jesteśmy jeszcze bardziej narażeni na depresję, stany lękowe, problemy z akceptacją. Dotyczy to także gwiazd, które na co dzień oglądamy w najpopularniejszych produkcjach. Jedną z nich jest również Sophie Turner. Aktorka, której największą popularność przyniósł serial Gra o tron, ma dopiero 23 lata, ale przeszła już sporo. Serialowa Sansa Stark wyznała, że miewała myśli samobójcze.

Sophie Turner od lat zmaga się z depresją. Aktorka zdradziła, co jest powodem

Sophie Turner, którą możemy obecnie oglądać w 8. już i niestety ostatnim sezonie Gry o tron, była ostatnio gościem podcastu „Phil in the Blanks” prowadzonego przez doktora Phila McGrawa. Aktorka zdradziła, że w wieku 17 lat jest stan psychiczny nie był w najlepszej kondycji. Wtedy zaczęły się jej problemy z depresją, a duży wpływ miały na to komentarze, jakie Sophie mogła przeczytać na swój temat w sieci. „Wierzyłam w te komentarze. Stwierdziłam, tak, to prawda, mam pryszcze, jestem gruba, jestem słabą aktorką (…) Możesz przeczytać dziesięć pozytywnych komentarzy i je ignorujesz. Ale potem czytasz jeden negatywny, który wytrąca cię z równowagi” - wyznała Turner. Aktorka do tego stopnia przejmowała się swoim wyglądem, tym, że przybrała na wadze i jej cera nie była idealna, że na planie filmowym myślała tylko o tym, mając z tylu głowy niepochlebne wpisy internautów. „Wciąż martwiłam się o kąt kamery, o swoją twarz. Mam duży nos, a ludzie uwielbiają mi o tym przypominać” - zdradziła Sophie.

Zobacz także: Emilia Clarke zapłaciła za rolę w „Grze o Tron” bardzo wysoką cenę

W wywiadzie Sophie Turner wspomniała również o tym, że sporo myślała o samobójstwie. I to jeszcze zanim zaczęły się jej problemy. „Nie wiem dlaczego. Może to była taka dziwna fascynacja., ale tak – dużo o tym myślałam. Nie sądzę, żebym kiedyś to zrobiła. Nie wiem...”. Z wypowiedzi serialowej Sansy Stark może wynikać, że nie jest jedyną gwiazdą Gry o tron, która z takimi myślami się zmagała. Turner od dawna przyjaźni się z Maisie Williams, która w produkcji HBO wciela się w postać Aryi Stark. Choć są sobie bardzo bliskie, Sophie nie ukrywa, że miały na siebie destrukcyjny wpływ. „Schodziłyśmy z planu, szłyśmy do Tesco po drugiej stronie ulicy, kupowałyśmy jedzenie, wracałyśmy do pokoju i jadłyśmy w łóżku. Nie prowadziłyśmy życia towarzyskiego, nie widywałyśmy się z nikim, poza sobą wzajemnie” - wyznała. W wywiadzie nie szczędziła swojej przyjaciółce wielu ciepłych słów. „Jest bardzo niezależna, zabawna, towarzyska (…) Zawsze jest sobą. Jest jedyna w swoim rodzaju” - uważa Sophie Turner. W dalszej części rozmowy, choć już nie wiadomo, czy serialowa Sansa ciągle miała na myśli Maisie Williams - jednak wiele na to wskazuje, powiedziała: „Tej osobie nie udało się dwa razy (popełnić samobójstwa – przyp. red.). Po pierwszej próbie ktoś ją zawiózł do szpitala wystarczająco szybko, by nie wykrwawiła się na śmierć. A za drugim razem wzięła niewystarczająco dużo narkotyków”.

Sama Sophie czuje się obecnie dobrze. Pomogła jej terapia, a także szczęśliwy związek, jaki tworzy z Joe Jonasem. Aktorka i członek grupy Jonas Brothers są zaręczeni i zapewne prędzej czy później staną na ślubnym kobiercu. „Teraz kocham samą siebie, a przynajmniej bardziej, niż kiedyś. Jestem z kimś, kto mi to uświadamia” - mówi Sophie. Co ciekawe, Sophie poznała Joe Jonasa przez Instagram. Muzyk napisał do niej wiadomość i tak zaczęła się ich znajomość, która szybko przerodziła się w uczucie. Przynajmniej tym przypadku media społecznościowe przyczyniły się w życiu Sophie do czegoś dobrego. 

Zobacz także: Związki gwiazd: Sophie Turner i Joe Jonas, Barbara Palvin i Dylan Sprouse oraz inne sławne pary, które poznały się przez media społecznościowe!