Wieczór panieński to dużo więcej niż ostatnia zabawa przed zamążpójściem. To także prawdziwy test dla najlepszej przyjaciółki panny młodej, która stoi za organizacją imprezy, bo pomysł i wcielenie go w życie nierzadko dorównują rozmachem samej imprezie weselnej. Na szczęście zwyczaj, zgodnie z którym przyszła panna młoda musi stawić czoła krępującym wyzwaniom i dziwacznym zabawom, odszedł w niepamięć, ale to wcale nie sprawia, że organizacja takiego wydarzenia jest dziś łatwiejsza. Jak więc sprawić, żeby ten wieczór był niezapomniany? Nie trzeba planować egzotycznych podróży – podpowiadamy, co jest dużo bardziej na wyciągnięcie ręki i czego same chętnie byśmy spróbowały.

ZOBACZ TAKŻE: Wiemy, ile Doda i Emil Stępień wydali na ślub. Cena powala! >>>

Wieczór panieński: Kurs makijażu

Tak, to zdecydowanie nasza ulubiona pozycja! Wiele marek poza samymi produktami ma w swojej ofercie także krótkie szkolenia obejmujące pielęgnacje i makijaż, jak np. Clarins. Idealne połączenie przyjemnego z pożytecznym! To nie tylko dobra opcja żeby przyjrzeć się marce i wypróbować jej nowości, ale też ostatni gwizdek, żeby skorygować złe nawyki przed zbliżającym się wielkim dniem. Próbowanie makijażowych sztuczek w gronie najbliższych i pod okiem fachowca – jeśli może być coś lepszego, to tylko przedłużenie takiego kursu o weekend w spa.
 

Pomysł na wieczór panieński: Escape room

Gwarantujemy - w escape roomie wszyscy na moment zapominają o obowiązkach, liście rzeczy do zrobienia i zbliżającym się weselu. Liczy się cel, adrenalina i zwycięstwo. Na rozwiązanie zagadki jak wydostać się z zaaranżowanego tematycznie pokoju grupa ma jedynie godzinę, a po drodze łamigłówek (i śmiechu) nie brakuje. Radość ze zwycięstwa także jest jak najbardziej realna i powoduje, że pokusa oddania się zabawie jak w czasach dzieciństwa może być nie do odparcia. A to właśnie ta ostatnia zabawa i dobrze spędzony wspólnie czas, w miejsce popularnych dawniej imprez, są zgodnie z obserwacją Anny Wais z serwisu Prezentmarzeń.com, najbardziej pożądaną rozrywką. 
 

Wieczór panieński: Kurs tańca

Pierwszy taniec zarezerwowany jest dla młodej pary i niech tak zostanie. Ale do wszystkich pozostałych można się przygotować wspólnie z przyjaciółkami. Lekcja z nauczycielem wcale nie musi obejmować skomplikowanych układów, a umiejętności są do wykorzystania albo na weselnym parkiecie, albo - w przypadku niektórych tańców – jedynie w damskim gronie. W każdym razie, nawet gdyby miało się do nich nigdy nie wrócić, sama nauka w towarzystwie przyjaciółek warta jest podjęcia wyzwania.
 

Wieczór panieński: Wspólne jedzenie

Jeśli zdecydujemy się spotkać przy stole, akurat tego wieczora chciałoby się doświadczyć czegoś więcej, niż tylko dobrego jedzenia i picia. Jeśli macie ochotę zobaczyć jak powstają wasze dania, a jednocześnie zdrowo się przy tym ubawić, polecamy restaurację Benihana w Warszawie. W ramach degustacyjnego menu szef kuchni na oczach gości przygotowuje prawdziwą ucztę, w co aktywnie włącza swoich gości, podczas gdy inni w tym czasie próbują specjałów przygotowanych na płonącym grillu, wokół którego odbywa się tzw. Teppanyaki show.  Całość zorganizowana jest tak, że mimo pełnego brzucha nie chce się odejść od stolika.  
 

Zabieg bankietowy jako prezent na wieczór panieński  

Zabieg bankietowy czyli taki, który najlepiej wykonać na dzień przed wielkim wyjściem albo specjalną okazją, np. peeling  migdałowy, też może być dobrym pomysłem. Doba przed samą ceremonią to moment, gdy emocje przyszłych małżonków sięgają zenitu, a niewiele już można zrobić poza samym czekaniem. Czemu by więc nie oderwać się od ostatnich przygotowań i poświęcić chwilę tylko sobie?
 

Pomysł na wieczór panieński: Sesja zdjęciowa 

W sumie to takie oczywiste! Skoro sesja ślubna jest nieodłącznym elementem świętowania, dlaczego by podobnie nie upamiętnić chwil na moment przed samym ślubem spędzonych w gronie najbliższych kobiet? Takie spotkanie przed obiektywem z założenia będzie dużo luźniejsze, bo ta konwencja nie nakłada na portretowane żadnych ograniczeń. Wręcz przeciwnie – kreatywność i element zaskoczenia są mile widziane, a zdjęcia zebrane w album będą jednym z bardziej trafionych i wzruszających ślubnych prezentów.

ZOBACZ TAKŻE: Ola Kuligowska, finalistka „Top Model” wyszła za mąż! Zobaczcie zdjęcia >>>