Nasza Planeta nie jest w najlepszej kondycji i niestety sami zgotowaliśmy sobie (i jej) ten los. Jeżeli nie wprowadzimy konkretnych zmian, czekają nas katastrofy klimatyczne. Skala problemu jest naprawdę ogromna i oczywiście w dużej mierze faktyczne zmiany zależą od głów państw i partii rządzących. Ale my jako obywatele także mamy wpływ na środowisko. Dlatego metodą małych kroków musimy postarać się, aby nie szkodzić Planecie. Do ekologii należy podejść kompleksowo, bo to bardzo złożony temat. Rekomendujemy, aby w każdym aspekcie codziennego funkcjonowania spróbować żyć świadomie i ekologicznie. W związku ze zbliżającymi się świętami podrzucamy Wam kilka pomysłów na ekologiczne pakowanie prezentów. Są szybkie, proste i nie kosztują wiele! 

Ekologiczne pakowanie prezentów - szary papier i sznurek

Minimalizm wciąż jest w modzie, dlatego spakowanie prezentów dla najbliższych w szary papier lub kawałek kartonu oraz zawiązanie paczki sznurkiem to jednocześnie prosty, ale także modny i przede wszystkim ekologiczny sposób. Jeśli macie malarskie umiejętności, zawsze możecie coś narysować lub po prostu ładnie podpisać pakunek. 

Pakowanie prezentów na święta - ekologiczne ozdoby

Jeśli szary papier i kokardka ze sznurka są dla Was zbyt minimalistyczne i surowe, zawsze możecie dodać ekologiczne ozdoby. Koraliki z naszyjnika, którego nie nosicie, może jakieś stare zawieszki? Uruchomcie swoją wyobraźnię i pomysłowość, a okaże się, że w domu macie sporo niepotrzebnych drobiazgów, które mogą posłużyć jako ozdoba świątecznych prezentów. A jeśli nie, skorzystajcie z darów lasu - gałązki, jarzębina, a nawet liście czy suszone owoce są wspaniałymi i stylowymi dodatkami. 

Bądź eko na Święta – wypożycz choinkę! Jak i gdzie to zrobić? >>>

Ekologiczne pakowanie prezentów - skorzystaj z makulatury

Ciekawy design, duże pole do popisu i pomysłowość. Ten sposób to zdecydowanie coś dla kreatywnych osób z artystyczną duszą! Kolejnym ekologicznym sposobem na pakowanie prezentów na święta jest wykorzystanie starych gazet, a nawet papieru z niepotrzebnych książek jako papieru na prezenty. Dodajcie ozdoby z punktu drugiego i macie stylowo i ekologicznie zapakowany prezent! 

Ekologiczne pakowanie prezentów - wykorzystaj to, co masz

Ekologia polega również na tym, aby maksymalnie wykorzystywać surowce, które nie podlegają degradacji. Dlatego, jeśli szukacie pomysłu na pakowanie prezentów, zajrzyjcie do swoich szaf i szuflad, w których gdzieś na pewno macie torebki prezentowe, podarowane Wam przez innych. Wykorzystajcie je i spakujcie do nich tegoroczne prezenty. Możecie je nieco przerobić, dodać bilecik z imieniem i nazwiskiem, życzenia lub cokolwiek, co przyjdzie Wam do głowy.

Zobacz także:

Boże Narodzenie 2019: idealne prezenty na święta dla fanki ekologii >>>

Eko pakowanie prezentów - materiałowe torby lub woreczki

Wiele marek odzieżowych (i nie tylko) pakuje swoje ubrania lub inne rzeczy w bawełniane woreczki, które zazwyczaj są skrawkami materiałów. Dlatego jeśli macie takie woreczki w domu, zapakujcie w nie prezent. Możecie również pobawić się w krawcową i użyć w tym celu np. t-shirtu, w którym już nie chodzicie i przerobić go na właśnie taki woreczek. Opakowanie DIY? Obdarowana prezentem osoba na pewno to doceni! 

A Wy macie sprawdzone sposoby na ekologiczne pakowanie prezentów?