Chyba wszyscy korzystaliśmy z programu MS Paint – chociażby podczas lekcji informatyki w szkole podstawowej. Nie opanowaliśmy go jednak w takim stopniu jak Concha García Zaera. 87-latkę pochodzącą z Hiszpanii okrzyknięto mistrzynią Painta, a jej prace podbijają Internet.

Concha García Zaera jest bardziej cool niż niejedna babcia. Tworzy prawdziwe dzieła sztuki i chwali się nimi na Instagramie, założonym przez wnuczkę. Jej obrazki to przede wszystkim krajobrazy, ale czasem pojawiają się na nich także zwierzęta i martwa natura. Inspiracje czerpie z pocztówek. Najczęściej tych, które przed laty przysłał jej mąż.

To właśnie mąż artystki (śmiało można tak o niej napisać) odegrał ważną rolę. Przygoda Conchi García Zaera z Paintem rozpoczęła się, kiedy jej małżonek zaczął poważnie chorować. Opieka nad nim pochłaniała wiele czasu, przez co nie była w stanie często wychodzić z domu. Wolny czas postanowiła wykorzystać rysując w programie Microsoft i w ten właśnie sposób odkryła nową pasję. Po jakimś czasie doszła do perfekcji, co widać na jej obrazkach, a proces tworzenia jednego z nich trwa około dwóch tygodni – artystka dba o każdy szczegół!

ZOBACZ TAKŻE: Książę Harry i Meghan Markle w kampanii H&M? Na tym instagramowym profilu wszystko jest możliwe! >>>

Jej konto na Instagramie śledzi już ponad 150 tysięcy fanów z całego świata i ta liczba wciąż rośnie. Concha García Zaera zdobywa coraz większą popularność i wcale nas to nie dziwi, ponieważ jej prace są naprawdę niesamowite. Nie spodziewałyśmy się, że w MS Paint można stworzyć coś tak skomplikowanego i po prostu… pięknego!

Jeżeli jesteście ciekawi, jak wyglądają prace 87-letniej artystki, to koniecznie scrollujcie w dół! W naszej galerii znajdziecie najpiękniejsze obrazy, prosto z jej Instagrama.