Biżuteria wcale nie musi kosztować majątku, żeby robić wrażenie. Drogocenne pierścionki Harry’ego Winstona, naszyjniki Tiffany’ego czy błyskotki od innych marek kojarzonych z najwyższym kunsztem sztuki jubilerskiej, to niestety kosztowności zarezerwowane dla nielicznych. Nie trzeba jednak wcale nad tym ubolewać. Dziesiątki lub nawet setki złotych wydane na ozdobę wydają się wręcz abstrakcją. Za ułamek cen tych świecidełek można kupić biżuterię, która robi wrażenie i sprawia, że od razu cała stylizacje wydaje się droższa. Tego typu modele potrafią świetnie udawać luksusowe pierścionki, naszyjniki, kolczyki czy bransoletki. Wystarczy znaleźć sobie odpowiedni klucz i wybierać na tej podstawie. My znamy przynajmniej 5, które robią wrażenie i są w stanie podrasować każdy zestaw. Logo znanego domu mody lub sygnatura mistrza jubilerskiego nie są wymagane.

Biżuteria, która odmieni stylizację – biżuteria z dużym kamieniem

Drogocenne błyskotki często wyróżnia wielkość. Za przykład mogą tu posłużyć pierścionki zaręczynowe z diamentem. Rozmiar ma w tym przypadku dla wielu znaczenie. Na szczęście efekt olśniewającego kamienia XXL na palcu nie jest zarezerwowany tylko dla najbogatszych. Diamenty z powodzeniem mogą udawać inne minerały, kryształy, a nawet szkło. Dzięki temu na naszym palcu może pojawić się wyjątkowy i przyciągający spojrzenia pierścionek, na który wcale nie trzeb brać kredytu. Dobra wiadomość jest taka, że ta prawidłowość dotyczy też innych kamieni i modeli. Możesz wybrać też udawane szmaragdy, rubiny i nie tylko. Te natomiast wcale nie muszą zdobić pierścionka. Pięknie ozdobią też naszyjniki, kolczyki i bransoletki.

Biżuteria, która odmieni stylizację – okazała zawieszka

W biżuterii znaczenie może mieć nie tylko rozmiar kamienia. Bardzo efektowanie prezentują się także okazałe zawieszki. W tym przypadku nie ma recepty na jedna konkretną odsłonę, która podrasuje stylizację. Dzięki temu możesz całkowicie zdać się na własny styl i trochę spersonalizować cały zestaw obecnością takiego dodatku. Duże serce, starodawna moneta, ważna litera lub inny kształt świetnie będą prezentować się zarówno na odsłoniętym dekolcie, jak i noszone na golf, koszulę z kołnierzykiem lub inny model pod szyję. Taka ozdoba odmieni nawet ulubiony zestaw Francuzek bazujący na jeansach i białym T-shircie. Od razu każdy element będzie prezentował się inaczej niż bez takiej ozdoby.

Biżuteria, która odmieni stylizację – zwisające kolczyki

Krótka fryzura lub upięte włosy pozwalają pięknie wyeksponować kolczyki, a te dają nam wiele możliwości, jeżeli chcemy w łatwy sposób podrasować stylizację i stworzyć pozory, że kosztowała dużo więcej niż w rzeczywistości. W tym celu najlepiej zdecydować się na okazały model kolczyków. Które konkretnie sprawdzą się w tej roli najlepiej? Zamiast stawiać na duże koła, które pewnie wybrałaby Jennifer Lopez, lepiej sięgnąć po model ze zwisającym łańcuszkiem, któremu towarzyszą jeszcze dodatkowe ozdoby. To propozycja iście z czerwonego dywanu, którą można podkręcić dowolny zestaw. Nawet bluza dresowa w takim sąsiedztwie nie prezentuje się jak zazwyczaj.

Biżuteria, która odmieni stylizację – złote kolczyki

W przypadku biżuterii, która świetnie udaje bardzo kosztowane modele, warto poświęcić więcej uwagi kolczykom lub ewentualnie klipsom, bo nie każdy ma przekłute uszy. Z ich pomocą zestaw przejdzie przemianę jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Trzeba tylko dobrze wybrać. Zwisające łańcuszki to nie jedyna opcja godna uwagi. Wracając do tematu kół. W tym kształcie także można wybrać coś ciekawego. Tym razem nie liczy się jednak średnica, a raczej masywność biżuterii. Grube i wyglądające na ciężkie koła z ewentualnymi tłoczeniami lub nieregularnymi brzegami to biżuteria prosto ze szkatułki bogatych elegantek.

Biżuteria, która odmieni stylizację – gruba bransoletka

Ozdoba, która podkręci stylizację i nada jej wrażenie droższej, niż faktycznie kosztowała, może być noszona także na nadgarstku. Bransoletki także mają taką moc. Wystarczy tylko sięgnąć po odpowiedni model. Zamiast rzemyka z subtelną zawieszką, kolorowych koralików lub muszelek rodem z nadmorskiego sklepu z suwenirami, wybierz złoty łańcuch lub przynajmniej szeroką żyłkę. Ten wyraźny akcent będzie stale widoczny i zaznaczy nie tylko swoją obecność, ale również cenę całego zestawu, który nie mógł być tani.

 

Zobacz także: