Nie tylko świat mody uwielbia takie przypadki. Pamiętacie Thylane Blondeau? Dziś 17-letnia gwiazda zachwyciła świat swoją oszałamiającą urodą i przetarła szlaki najmłodszym pięknościom. Zaczynała jako 4-latka, jako jedna z najmłodszych modelek pojawiła się na wybiegu u Jeana Paula Gaultiera, by w wieku 10 zostać bohaterką sesji Vogue’a i na stałe zapisać się na kartach historii mody.

Wszystko wskazuje na to, że dziś prawie dorosła piękność ma swoją godną następczynię. Większość jej rówieśniczek koncentruje się na zabawie i korzystaniu z uroków dzieciństwa, ale nie ona. 6-letnia Anastasia Knyazeva nie zaprząta sobie głowy błahostkami. Pochodząca z Rosji pierwszoklasistka wyrasta na prawdziwą influencerkę – pracuje jako profesjonalna modelka, a założony przez jej mamę profil na Instagramie dokumentujący kulisy jej kariery, a także migawki z życia codziennego, ma już prawie 530 tysięcy obserwatorów. Pod pojedynczym postem Anastasia potrafi zgromadzić kilkadziesiąt tysięcy polubień. Zleceniodawców nie brakuje – w rodzinnej Rosji dziewczynka robi prawdziwą karierę, a jej wizerunek wykorzystywany jest w licznych kampaniach marek dziecięcych.

ZOBACZ TEŻ: Najlepsze memy o Stormi, córce Kylie Jenner i Travisa Scotta

Grono wielbicieli urody małej gwiazdy stale się rozrasta, ale przybywa nie tylko zwolenników; postawa jej mamy spotyka się także z ostrą krytyką – za eksponowanie wizerunku dziecka w mediach społecznościowych, skutkujących odarciem z prywatności i pozbawieniem warunków do prawidłowego rozwoju osobowości, a także narażenie dziecka na to, że zgromadzi wokół siebie ludzi zainteresowanych jedynie jej urodą i sprowadzających osobę dziewczynki właśnie do wyglądu.

A wy jak się zapatrujecie na takie kariery? Czy dziewczynka dorastająca na oczach świata ma szansę na normalne dzieciństwo, a w przyszłości  prawdziwy sukces? Jak wpłynie na nią fakt, że najbliższa jej osoba bez jej zgody – bo tak trzeba nazwać wykorzystanie nieświadomości dziecka – dysponuje jej wizerunkiem i  wykorzystuje  go jako źródło własnego dochodu?

ZOBACZ TEŻ: Udowodniono, że dzieci urodzone w tym miesiącu są mądrzejsze