Coraz więcej z nas pracuje zdalnie. I to z powodzeniem! Okazuje się, że większość spraw da się załatwić online. Przy okazji można siedzieć w dresach, wstawić pranie czy przygotować obiad. Jest sporo plusów takiego trybu pracy. Pytanie jednak, co zrobić, by zawodowe zadania wykonywać efektywnie? Jak uchronić się przed zatarciem się granicy między pracą a życiem prywatnym? Bez wątpienia sprawę ułatwi ustalenie ram czasowych, w których wykonujemy zadania zawodowe. Być może będzie nam również sprzyjać ubranie się jednak od głowy do stóp tak, jakbyśmy szli do biura. Ogromne znaczenie ma także przystosowanie swojego miejsca pracy (np. zakup biurka i wygodnego krzesła), jak i zadbanie o sprzęt – niezawodny, elegancki, który sprawi, że nasza praca w trybie home office będzie nie tylko najlepszej jakości, ale też przy okazji przyjemna – dostarczy nam pozytywnych wrażeń zmysłowych

Home office na najwyższym poziomie z Huawei

Z pomocą w tym ostatnim wypadku przychodzi nam Huawei wraz z nowymi laptopami MateBook X oraz MateBook 14, które są ultrasmukłymi i wyjątkowo lekkimi urządzeniami. Można na nich pracować zarówno przy stole czy biurku, jak i wygodnie rozsiąść się z nimi na kanapie czy w fotelu. Bez wątpienia tego typu sprzęt jest bardzo osobisty i świetnie wpisuje się w aktualne trendy pracy z domu, nie zajmując przy okazji zbyt dużo miejsca w naszej przestrzeni, którą często dzielimy przecież z innymi domownikami. Pytanie tylko, który z modeli wybrać?

Co wyróżnia Huawei MateBook X?

MateBook X po pierwsze waży zaledwie 1 kilogram. Po drugie – na szczególną uwagę zasługuje jego dotykowy ekran 3K Infinite FullView – zrzut ekranu można zrobić za pomocą ruchu trzech palców! To szalenie wygodne i na miarę pracy w domu w XXI wieku. Wyświetlacz MateBooka X wyróżnia się również doskonałym odwzorowaniem kolorów. Co więcej, ramki wokół wyświetlacza są minimalne, niemal niewidoczne. Zatem podczas pracy można totalnie skupić się na tym, co na ekranie. Design i parametry wyświetlacza oraz system głośników wysoko- i niskotonowych sprawiają, że ten laptop od Huawei będzie też doskonałym kompanem rozrywkowej części dnia – oglądanie filmów i seriali zyska zupełnie nowy wymiar. Ale wróćmy jeszcze do naszego domowego biura – MateBook X to również pełnowymiarowa klawiatura, na której doskonale się pisze, nawet te najmniej przyjemne e-maile. Wysłać je można w mgnieniu oka, dzięki temu, że laptop obsługuje Wi-Fi 6, co zapewnia trzykrotnie szybszy transfer danych. W ogóle praca powinna iść z MateBookiem wartko, bo jest on napędzany przez procesor Intel Core 10-tej generacji, wspierany przez 16 GB pamięci operacyjnej, co zapewnia najwyższą wydajność podczas codziennej pracy. Sprzęt wyposażony jest też w technologię szybkiego ładowania. Ciekawą funkcją wbudowaną w touchpad jest Huawei Share, która pozwala na natychmiastowe łączenie z innymi urządzeniami. Użytkownik może jednocześnie sterować smartfonem i laptopem, prowadzić rozmowy wideo, a nawet edytować pliki zapisane na smartfonie bezpośrednio z komputera. 

A może jednak Huawei MateBook 14?

Huawei MateBook 14 jest nieco cięży, ale też bez przesady – jego waga to 1,49 kg. To urządzenie wyjątkowo ciche, więc nasza praca nie przeszkodzi domownikom, którzy lubią uciąć sobie w ciągu dnia drzemkę. Jedną z największych zalet tego MateBooka jest wysoka wydajność, którą zapewnia procesor AMD Ryzen 5-4600H, zbudowany w zaawansowanym, 7-nanometrowy procesie technologicznym. W tym wypadku w touchpad wbudowany została również funkcja Huawei Share, która pozwala na sprawne przesyłanie plików między urządzeniami z rodziny Huawei. Urządzenie umożliwia też współdzielenie ekranów z innymi sprzętami mobilnymi – wystarczy przesunąć dowolny plik między współdzielonymi ekranami, aby zapisać go w pamięci drugiego urządzenia. MateBook 14 to także niezwykle smukły i elegancki model w aluminiowej obudowie z bezramkowym ekranem FullView 2k. Zdecydowanie jest to laptop dla tych osób, które pracują dużo, przesyłają ciężkie pliki itp. Jednak i on zapewni nam niezwykłe doznania, kiedy przyjdzie już pora, by przełączyć się w tryb zasłużonej rozrywki.