Meghan Markle nie raz dowiodła, że ma smykałkę do mody i całkiem spore grono naśladowczyń (torebka, z którą się pokazała, zniknęła ze sklepów w kilkanaście minut, podobnie jak jasny płaszcz, który został nazwany jej imieniem). Dodatkowo, z regularnością godną podziwu odstępuje od królewskiego protokołu i dotyczy to także wyglądu.

W trakcie oficjalnych okazji Meghan jest jednak bardziej zachowawcza. Tak też było przy okazji tegorocznych obchodów Commonwealth Day Services, w których przyszła księżna wraz z księciem Harrym pojawili się w towarzystwie Kate Middleton i księcia Williama. Meghan zaprezentowała się w granatowej przylegającej do ciała sukience. Co w tym zaskakującego? Wprawne oko z pewnością wyłapało zaskakujący detal  -  księżna Cambridge pojawiła się w niemal identycznej kreacji.

Także buty obu kobiet, choć z innymi metkami, były do siebie łudząco podobne – Meghan sięgnęła po granatowe zamszowe szpilki od Manolo Blahnika, a Kate – analogiczny model z pracowni Ruperta Sandersona.

Pozostała część stylizacji obu kobiet znacząco się od siebie różniła. Sukienkę młodszej z nich skrywał jasny płaszcz ze stójką i odpowiadający mu kolorem beret, za to żona księcia Williama wybrała trencz w tym samym odcieniu co sukienka, który ładnie eksponował jej powiększający się ciążowy brzuszek. Jako okrycie głowy posłużył jej okazały kapelusz dopełniający monochromatycznego looku. 

To nie pierwszy raz, gdy przedstawicielki rodziny królewskiej sięgają po podobne rozwiązania - sieć obiegają ujęcia, które dowodzą, że księżna Kate i przyszła żona księcia Harry’ego mają zaskakująco zbliżone upodobania.

Za książęcą garderobą stoi dużo więcej, niż same ubrania - analizując stylizacje księżnej Cambridge wyraźnie widać inspiracje i nawiązania do pamiętnych strojów księżnej Diany. W zagmatwanym (i trochę nudnym) świecie etykiety warto mieć kogoś, na kim można się wesprzeć i kto posłuży za drogowskaz. Czy taką osobą, jeśli chodzi o modowe wybory, dla Meghan Markle będzie Kate Middleton?

ZOBACZ TAKŻE: Meghan Markle i książę Harry zaproszą 2600 Brytyjczyków na swój ślub!

Zobacz także: