Pierwsze reakcje fanów są entuzjastyczne. To dla nich z jednej strony ogromna niespodzianka, z drugiej zaś biją brawo, że Taco Hemingway wciąż potrafi ich zadziwiać. Bo taka jest właśnie ta płyta, gdzie kawałki rozwijają się w najmniej spodziewanych kierunkach i zaskakują. Podobnie jak dzisiejsza premiera. Choć od dawna wiadomo było, że Filip Szcześniak szykuje na ten rok dwa solowe materiały, bez żadnej zapowiedzi album Cafe Belga opublikowano dziś w całości w sieci. Płytę zamówić można już na stronie asfaltshop.pl, a jutro trafi do sprzedaży stacjonarnej. Kto przesłuchał (pierwszy numer pochodzący z albumu o tym samym tytule odtworzono już na Youtube ponad 100 tysięcy razy!) może dać się wciągnąć w świetnie wyprodukowane przez Rumaka i Borucciego (wieloletnich przyjaciół i współpracowników rapera) utwory, w których Taco Hemingway nawija m.in. o swojej przyszłości, że jest odzierany z resztek prywatności i tak naprawdę to w Belgii może żyć normalnie (tam mieszka jego mama). Uderza też w hejterów, którzy wytykają mu bardzo młodą grupę fanów. Ale to jednak na koniec zostawił najlepsze...

Taco Hemingway planuje przerwę od muzyki, czyli dlaczego zasmuciła nas płyta „Café Belga” >>>

Taco Hemingway i Iga Lis – w „4 AM in Girona” raper nawija o swoim związku

Na pewno nie byłyśmy jedynymi osobami, które przesłuchując najnowszą płytę Taco Hemingwaya wielokrotnie miały wrażenie, że raper nawiązuje w niektórych tekstach do swojego związku z Igą Lis. Choć do tej pory para nie skomentowała tych doniesień, ostatnia piosenka z albumu Cafe Belga nie pozostawia złudzeń. Filip w 4 AM in Girona, który jest jedynym kawałkiem nagranym po angielsku, nawija o paparazzich, o związku, który zrodził wiele plotek i... postanawia powiedzieć wreszcie wprost o swoich uczuciach wyznając: „I'm in love with her”, czyli „Jestem w niej zakochany”. Resztę słów kieruje do mediów (pozdrawiamy!): „Proszę, macie to. Teraz wrzućcie to sobie do artykułu”. Zaznacza, że zmieniono jego związek w karnawał i podkreśla, że po prostu się zakochał, co nie oznacza, że jest idiotą. Tym fragmentem z kolei zamyka usta wszystkim, którzy krytykowali jego relację z młodszą o 10 lat Igą Lis. My od początku mocno im kibicujemy!

10 rzeczy, które mogłabyś pożyczyć, gdyby Taco był Twoim chłopakiem >>>
 

Taco Hemingway i nowa płyta Cafe Belga - szczegóły

Oficjalna premiera drugiego, pełnowymiarowego solowego albumu artysty Cafe Belga, na który kazał czekać dwa lata (Marmur ukazał się w 2016 roku) przypada na 13 lipca. O dacie tej zresztą Taco nawinął w jednym z kawałków. To dokładnie trzy miesiące po debiucie wspólnej płyty z Quebonafide, czyli Soma 0,5mg. Materiał powstawał między styczniem a czerwcem 2018 roku zarówno w Brukseli, jak i w Warszawie. W całości wyprodukowali go Rumak i Borucci. W opisie albumu czytamy, że „personalne i gorzko-nostalgiczne utwory przeplatane są fragmentami audio wywiadu, którego Filip Szcześniak udzielił w Brukseli dziennikarzowi Markowi Fallowi”. Wydanie zawiera 11 utworów i kosztuje 49,90 zł. Całą tracklistę znajdziecie poniżej:

1. CAFÉ BELGA

2. ZTM

3. Wszystko na niby

4. Reżyseria: Kubrick

Zobacz także:

5. 2031

6. Fiji

7. Abonent jest czasowo niedostępny

8.Motorola

9. Modigliani

10. Adieu

11. 4 AM In Girona


Zobacz także: [QUIZ] Jak dobrze znasz piosenki Taco Hemingway'a? >>>