Taco Hemingway nadal należy do grona najchętniej słuchanych raperów w Polsce. Jego singiel Polskie Tango, który trafił na serwisy streamingowe w pierwszej połowie lipca tego roku, okazał się największym hitem lata 2020 na Spotify. Liczba odtworzeń tego utworu w popularnej aplikacji sięga aż 10 milionów! Polskie Tango to zapowiedź nowego albumu rapera. Premierę Jarmarku, bo właśnie tak brzmi nazwa krążka, zaplanowano na przełom sierpnia i września. Mamy świetną wiadomość dla osób, które nie mogły doczekać się jej doczekać. Ubiegłej nocy Taco Hemingway udostępnił nowy album w sieci.

Taco Hemingway wydał nowy album! O czym jest Jarmark?

W nocy niespodziewanie do sieci trafił cały materiał z albumu Jarmark. Taco Hemingway przyznał w swoich mediach społecznościowych, że jest to pierwszy album od czasów Trójkąta warszawskiego, na którym nie rapuje o sobie i swoim życiu.

Jarmark jest moją pierwszą płytą od „Trójkąta warszawskiego”, na której nie rapuję o swojej obecnej sytuacji; no, z wyjątkiem jednej jedynej linijki (pozdrawiam @golecuorkiestra ). Znajdziecie tu trochę storytellingu (trylogia „Łańcuchów”, „Szczękościsk”, „1990s Utopia”), garść wspomnień dziecięcych i nastoletnich (ciąg trzech piosenek po drugim „Łańcuchu”), kilka domorosłych obserwacji społecznych („Influenza”, „Panie, to Wyście!”, „Polskie Tango”) – czytamy pod postem na jego profilu na Instagramie.

Jarmark to jeden z dwóch albumów, nad którymi pracował ostatnio Taco Hemingway. Tym razem raper komentuje (i surowo ocenia) aktualną sytuację w kraju. W każdym utworze z nowego albumu Taco uderza w inne – bardzo charakterystyczne i ściśle określone grupy, np. w influencerów. W utworze W.N.P. zwraca uwagę na problem pornografii, a także jak korzystanie z niej przekłada się na rzeczywistość. „Chłopcy widzą co chcą, potem chłopcy chcą to co widzą” – brzmi jeden z wersów. Raper krytykuje także brak dostępu do odpowiedniej i rzetelnej edukacji seksualnej w szkołach.

Z kolei w piosence Influeza nawija o wspomnianych już gwiazdach internetu oraz celebrytach, którzy ślepo podążają za trendami, a także o ich odbiorcach. Nawiązuje w nim m.in. do tak zwanej afery metkowej i uderza w Jessikę Mercedes: „Żeby przeciąć metę jak Jessy na Fruit of the Loom”.

Album liczy w sumie 12 utworów (plus bonus dla tych, którzy zamówili preorder). Całość została niejako owinięta muzycznym łańcuchem stworzonym przez Taco Hemingwaya we współpracy z Arturem Rojkiem. Przyjęta przez nich koncepcja, jak również ich słowa naprawdę dają do myślenia.

 

Zobacz także:

Cały materiał z nowego albumu Taco Hemingwaya jest dostępny w sieci za free. Raper po raz kolejny podkreślił, że jego muzyka zawsze była, jest i będzie darmowa. Po przesłuchaniu wszystkich utworów nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na kolejną płytę. Przypomnijmy, że Jarmark i Europa to projekty o całkowicie odmiennych charakterach. Dlatego raper zdecydował się wydać je osobno.

Taco Hemingway wydał nowy singiel i zapowiedział dwa albumy! Posłuchajcie „Michael Essien Birthday Party” >>>