Taco Hemingway nagrał nową płytę! Raper kilka dni temu wrzucił na Instagram nowe zdjęcie i podpisał je „kiedy scrolluje sobie dmy i dostaje info, że już lipiec…”. Fani nie mieli wątpliwości, że to zapowiedź nowej płyty najpopularniejszego artysty w Polsce. I mieli rację. Chociaż promocja nowego albumu w tym roku przebiega trochę inaczej niż zwykle. Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że Filip Szcześniak wrzuca całą płytę na platformy streamingowe, a umowną datą zawsze jest lipiec. W tamtym roku zapowiedział konkretną datę premiery, a potem i tak niespodziewanie udostępnił album „Pocztówka z WWA, Lato ’19”, która oczywiście wspięła się na szczyty list przebojów i pobiła rekord odtworzeń na platformie Spotify.

Taco Hemingway, Bartosz Bielenia i Krzysztof Gonciarz opowiadają o Polsce ze snów! Filmy z ich udziałem są bardzo poruszające >>>

Taco Hemingway wydał nowy singiel „Polskie Tango” i zapowiedział album „Jarmark”

Kilka dni temu zdjęcie Taco Hemingwaya nie zapowiadało żadnych konkretów, chociaż wiele osób przewidziało, że nowy materiał rapera jest już gotowy i ukaże się niedługo. Dzisiaj Filip Szcześniak rozwiał (prawie) wszystkie wątpliwości! Na platformie YouTube niecałą godzinę temu pojawiła się piosenka „Polskie Tango”, którą wyprodukował Lanek. To singiel, który zapowiada nowe wydawnictwo „Jarmark”. Taco od dawna nie publikował singli, ale od razu wrzucał cały album, więc to nowość w jego przypadku. Fani mają czas, żeby nabrać apetytu na więcej! Filip zapowiedział również datę premiery, chociaż nie jest ona dokładna. Na Instagramie napisał „Premiera: lato 2020. Do usłyszenia”. Mamy nadzieję, że płyta „Jarmark” ukaże się jeszcze w lipcu! 

Dobra wiadomość jest taka, że możemy spodziewać się kolejnych utworów promujących nowy album Taco Hemningwaya, bo raper zaznaczył, że „Polskie Tango” to pierwszy singiel. Dlatego przewidujemy, że przed premierą całej płyty „Jarmark” Taco uraczy nas jeszcze jakąś piosenką. Singiel „Polskie Tango” to komentarz polskiej rzeczywistości, w kilku wersach bardzo trafnie opisuje to, co aktualnie dzieje się w naszym państwie tuż przed wyborami prezydenckimi, nakreśla sytuację polityczną („Moim krajem może rządzić byle miernota”) i ogólnie to, w jakiej kondycji jest nasze społeczeństwo – obnaża jego najsłabsze strony. Taco Hemingway nie przebiera w słowach i po raz kolejny udowadnia, że jest doskonałym obserwatorem – ale już nie tylko imprezującej stolicy, ale całego kraju pod każdym aspektem. Do utworu „Polskie Tango” powstał również teledysk, który jest dopełnieniem piosenki. Koniecznie posłuchajcie.