To był niezwykle udany, ale też pracowity rok dla Taco Hemingwaya. Jeden z najpopularniejszych obecnie polskich raperów wspólnie z Quebonafide nagrał album Soma 0,5 mg, który sprzedał się w ponad 30 tys. egzemplarzach i zadebiutował na szycie listy OLiS, zyskując status platynowej płyty. Trasa koncertowa promująca krążek została wyprzedana w błyskawicznym tempie, a koncert Taconafide na głównej scenie festiwalu Open'er przyciągnął tumy fanów. Porównywalna ilość bawiła się na występach headlinerów. Komercyjny sukces wspólnego projektu z Quebo to jednak nie wszystko.

W lipcu Taco wypuścił nową płytę Café Belga, która również odbiła się szerokim echem wśród fanów i krytyków muzycznych. Na drugim studyjnym albumie w jego karierze znalazło się 11 utworów, wyprodukowanych przez Rumaka i Borucciego. Oprócz longplaya jako dodatek do albumu dołączono EPK-kę Flagey EP. Cały materiał jest do odsłuchu na platformach streamingowych. Raper doczekał się również miliona subskrybcji na swoim oficjalnym kanale YouTube.

Taco Hemingway wypuszcza ekskluzywne wydanie kultowej płyty! Cena powala, ale fani będą zachwyceni >>>

Taco Hemingway – trasa koncertowa „Café Belga”: terminy

Na płycie Café Belga Taco zapowiedział przerwę od muzyki w 2019 roku, ale zanim to nastąpi odbędzie się trasa koncertowa, promująca ostatni album. Organizatorzy zapewniają, że podczas jesiennych koncertów usłyszymy wiele nowości. Pierwsze terminy ogłoszono kilka dni temu. 20 października Taco zagra w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, natomiast 8 listopada w klubie B90 w Gdańsku. Niestety bilety na obydwa koncerty są wyprzedane. Trzecim terminem, o którym poinformował management, to 29 listopada w Poznaniu. Wejściówki wciąż są dostępne, a ceny zaczynają się od 85 zł. Kupicie je m.in. na stronie goingapp.pl. To jednak nie koniec. Nowe daty koncertów promujących Café Belga zostaną ogłoszone już niedługo. Będziemy informować Was na bieżąco!