Święta Bożego Narodzenia to ten wyjątkowy czas w roku, kiedy obdarowujemy swoich bliskich prezentami. Często jednak znalezienie oryginalnego upominku, który będzie jednocześnie trafionym podarunkiem, wcale nie jest takie łatwe. Szczególnie, jeżeli mamy ograniczony budżet. Nie każdego z nas stać na drogie prezenty lub po prostu mamy sporo osób do obdarowywania, więc pieniądze musimy wydawać z głową. Trzeba jednak pamiętać, że tanie prezenty świąteczne także mogą być udane i bynajmniej nie oznaczają tego, że kupiliśmy coś na siłę albo za ostatnie grosze. Dobrze ulokowane pieniądze mogą dać sporo satysfakcji zarówno obdarowującej, jak i obdarowywanej osobie.

Tanie prezenty świąteczne

Tanie prezenty świąteczne to wyzwanie dla kupującego? Nie, jeżeli postawimy na uniwersalność. A funkcjonalne upominki zawsze są mile widziane. Za niewielkie pieniądze można znaleźć coś, co posłuży na lata! Zanim przystąpicie do zakupu, warto zastanowić się, co wam przydałoby się na co dzień, co lubicie mieć pod ręką i zawsze trzymacie w torebce, plecaku bądź na biurku. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że osoba, której chcecie sprawdzić prezent, myśli dokładnie tak samo i właśnie tych rzeczy potrzebuje (albo będzie kiedyś potrzebować).

Mimo wszystko boicie się, że prezent będzie nietrafiony? Zawsze możecie spojrzeć na to z tej strony, że nie wydaliście na upominek zbyt dużo pieniędzy, więc wasz portfel nie odczuje niezadowolenia osoby, której sprawiliście nie do końca miłą niespodziankę.


Personalizowane prezenty na różne okazje. Oto najlepsze upominki dla niej i dla niego >>>
 

Tanie prezenty świąteczne dla niej i dla niego

Kiedy tanie prezenty świąteczne mogą okazać się strzałem w dziesiątkę? Naszym zdaniem wtedy, gdy mimo ograniczonego budżetu podejdziecie do wyboru upominku z głową. Skoro wiecie, że nie możecie wydać więcej, niż na przykład 50 zł, postarajcie się, aby był to możliwie najbardziej atrakcyjny podarunek. Czyli potwierdzający, że orientujecie się w aktualnych trendach, jak najmodniejsze kolory, wiecie, bez jakich sprzętów trudno obejść się na co dzień, bądź który autor jest obecnie najbardziej pożądany i warto przeczytać jego ostatnią książkę.


Jak zapakować prezent na święta? Proste, eleganckie i oryginalne propozycje >>>
 

Tanie prezenty świąteczne: książka

Naszym zdaniem właśnie dobra lektura jest tanim, ale zawsze trafionym prezentem. Książki nie są bardzo drogie i bez problemu kupicie wydawniczą nowość za niecałe 50 zł. Choćby Czułego narratora Olgi Tokarczuk – pozycję polskiej noblistki każdy powinien mieć na swojej półce. W przypadku ograniczonego budżetu polecamy zajrzeć do księgarni typu „tania książka”. Tam można znaleźć zazwyczaj nieco starsze tytuły, ale często bardzo zaskakujące i w śmiesznie niskich cenach.

Tanie prezenty świąteczne: akcesoria do domu

My z przyjemnością znalazłybyśmy pod choinką coś, co będziemy mogły wykorzystać w czasie gotowania w kuchni czy podczas relaksu w domu. Tanie świąteczne prezenty to na przykład kubek – może być z ciekawą grafiką, oryginalnym napisem albo w ulubionym kolorze osoby, której chcemy go sprezentować. Komu z nas nie przyda się miska? No właśnie. To naczynie bez wątpienia mile widziane w każdych czterech kątach. W poszukiwaniu takich rzeczy na tanie prezenty świąteczne polecamy udać się do sklepów typu Duka, Home & You, H&M Home czy IKEA. Tam za niewielkie pieniądze można kupić prawdziwe cuda.

Tanie prezenty świąteczne: stylowe akcesoria

Jakie drobne dodatki najcześciej uzupełniają nasz look? Zdecydowanie jest to czapka! Ciepłe nakrycie głowy w najmodniejszym kolorze sezonu – lub takim, który osoba przez nad obdarowywana uwielbia, w naszej opinii naprawdę dobrze jest znaleźć wśród świątecznych podarunków. Tanie prezenty świąteczne to również gadżety takie jak kabel USB czy etui na słuchawki AirPods. A może wiesz, że osoba, której chcesz coś podarować, ma problem z notowaniem wszystkiego w telefonie i zdecydowanie woli mieć pod ręką papier? Kup jej lub jemu piękny notes. Za kilkanaście złotych z łatwością można znaleźć coś stylowego.

Więcej pomysłów na tanie prezenty świąteczne znajdziecie w galerii na górze strony. Udanych zakupów!


Szukasz pomysłu na prezent świąteczny dla przyjaciółki? Oto najlepszy sposób, jak go znaleźć! >>>