Kilka lat temu Kim Kardashian rozpowszechniła konturowanie twarzy, czyli jedną z najsłynniejszych technik makijażu. Do popularności malowania się w ten sposób przyczynił się również Instagram, gdzie urodowe blogerki, influencerki oraz pasjonatki make-upu udostępniają zdjęcia wysmuklonej twarzy, którą zawdzięczają wymodelowaniu jej produktami, czyli bronzerem i rozświetlaczem. Od jakiegoś czasu coraz mniej dziewczyn decyduje się na konturing, głównie z powodu tego, że jest czasochłonny, a wiadomo, że nawet kilkanaście minut rano przed wyjściem z domu jest na wagę złota. Okazuje się, że ta technika ma szansę powrócić do łask, ale w odmienionej formie – oto, czym jest tantouring i dlaczego warto się nim zainteresować!

Tantouring – czym jest nowy trend, który ma szansę zrewolucjonizować codzienny makijaż?

Tłumacząc najprościej, tantouring to konturowanie, utrzymujące się nawet do kilkunastu dni – w zależności od samoopalających produktów, których do tego użyjemy. Musi być wykonany z dużą precyzją, ponieważ ciężko naprawić błąd. Każde wyjście poza obszar, który chcemy przyciemnić będzie widoczne, dlatego jeżeli zdecydujecie się na tantouring, musicie zrobić to pewną ręką. Warto się trochę pomęczyć, bo efekt pozostanie na długo, a jeśli uda Wam się uzyskać delikatnie wymodelowane rysy, będziecie cieszyły się pięknym, ale jednocześnie naturalnym wyglądem.

Jak przedłużyć opaleniznę? Oto sprawdzone sposoby >>>

Jak wykonać tantouring – krok po kroku

Bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie twarzy. Pierwszym, bardzo ważnym krokiem jest złuszczenie skóry, czyli peeling twarzy, oczywiście po poprzednim jej oczyszczeniu. Do wykonania tantouringu potrzebujecie samoopalacza, który nałożycie na całą twarz – użyjcie sprawdzonego produktu, który nie pozostawi plam. Po jego wchłonięciu, nałóżcie na pędzel odrobinę musu lub pianki samoopalającej i postępujcie tak, jak w przypadku konturowania. Podkreślcie obszary, na których Wam zależy. Możecie również użyć beauty blendera. Poczekajcie, aż się wchłonie (tyle czasu, ile jest zalecane w instrukcji) i dokładnie spłuczcie, a następnie cieszcie się efektem!