Amerykańska influencerka urodowa Tati Westbrook we wtorek opublikowała filmik, w którym zdradza tło swojego głośnego konfliktu z Jamesem Charlesem. W emocjonalnym nagraniu vlogerka oświadczyła, że to Shane Dawson i Jeffree Star zainicjowali jej spór z 20-letnim wówczas youtuberem, nastawiając ją przeciwko niemu i karmiąc ją "toksycznymi kłamstwami".

ZOBACZ: James Charles i Tati Westbrook - o co chodzi w konflikcie urodowych youtuberów?

W 2019 roku Jeffree zaczął obgadywać Jamesa bardziej niż zazwyczaj. Wyglądało na to, że stało się to jego największą obsesją. Zaczęło się od tego, że tuż przed nagraniem naszego wspólnego filmiku na kanał Jamesa Charlesa powiedział mi, że James tak naprawdę mnie tam nie chciał, że wolał zamiast mnie mieć tam NikkieTutorials, ale on [Jeffree - przyp. red.] stanął po mojej stronie - oświadcza Tati.

- Sprawy nasiliły się w moje urodziny. Za każdym razem, gdy James Charles się odwrócił, Jeffree mówił mi, że James wymyka się spod kontroli. Następnego ranka wysłał nawet do mnie SMS-a i zadzwonił, żeby przeprosić za zachowanie Jamesa i powiedzieć, jak bardzo mu wstyd - wyznaje swoim widzom.

- W trakcie kolejnych tygodni, za każdym razem, gdy widziałam się lub rozmawiałam z Jeffree, miałam wrażenie, że jedyny temat, jaki chce poruszać, to James. Powiedział mi, że James Charles to potwór, który ma na swoim sumieniu wiele ofiar - ujawnia.

Zgodnie z relacją Tati, po wysunięciu tych mocnych oskarżeń o nadużycia na tle seksualnym Jeffree miał następnie skontaktować ją ze swoim przyjacielem, sławnym youtuberem Shanem Dawsonem. Tati twierdzi, że Shane przyszedł do jej domu, gdzie spędził długie godziny na opowiadaniu jej o "przerażających" zarzutach wobec Jamesa.

- W ciągu kolejnych tygodni on i Jeffree karmili mnie tyloma nowymi informacjami, że robiło mi się niedobrze. Niemal każdego dnia mieli dla mnie więcej informacji i nowych zarzutów. W końcu zaczęłam im wierzyć w to, co mówili, ponieważ twierdzili, że mają dowody - wyjaśnia Tati.

Tati vs. Jeffree Star i Shane Dawson - o co chodzi w aferze?

Tati uważa, że gdy w końcu nagrała swój filmik na temat Jamesa pt. "Bye Sister" była "więcej niż zmanipulowana" przez tę dwójkę. Ujawniła też, że Shane proponował jej nawet swoją pomoc przy montażu, wymyśleniu tytułu i miniaturki wideo.

- Nie nagrałam swojego filmiku z powodu witamin. Stworzyłam go w efekcie  tych wszystkich toksycznych kłamstw, którymi karmili mnie Shane Dawson i Jeffree Star - mówi Tati.

Tati ujawniła też, że ukryła swój głośny filmik na temat Jamesa Charlesa z zeszłego roku na prośbę samego YouTube'a. Internauci domyślają się, że może to być związane z faktem, że James Charles jest w bardzo dobrych relacjach z prezeską platformy, Susan Wojcicki.

W swoim najnowszym wideo Tati publicznie przeprosiła nie tylko Jamesa Charlesa, ale także inną znaną postać ze świata beauty, Jackie Ainę. Tati żałuje, że nie stanęła po jej stronie, gdy ta w 2018 roku miała konflikt z Jeffree Starem z powodu jego rasistowskich zachowań z przeszłości.

Jackie, tak mi przykro, że nie postąpiłam słusznie nie odeszłam wtedy od Jeffree. Nie powinna być ślepa na powody, które stały za oskarżeniami o jego rasizm. Nie powinnam była go bronić i żałuję bólu, którego przez to doświadczyłaś - przeprasza Tati.

Tati podkreśla w swoim wideo, że cała afera z próbą pogrążenia Jamesa Charlesa jest jej zdaniem "zbyt wielka", aby mogli stać za nią wyłącznie Jeffree Star i Shane Dawson. Zasugerowała nawet, że Star jest rzekomo współwłaścicielem znanej marki kosmetycznej Morphe Cosmetics, z którą współpracował James. Youtuberka twierdzi, że za radą swoich prawników na razie jednak nie zdradzi wszystkich szczegółów tej sprawy.

Shane Dawson reaguje na oskarżenia Tati

Krótko po tym, jak wideo Tati trafiło na YouTube, Shane opublikował skasowany już tweet, w którym zaprzecza jej doniesieniom.

- To jest p*****one kłamstwo, tracę rozum!!!!!!!!!! - napisał Dawson.

Jeffree Star na razie nie odniósł się do rewelacji z filmiku Tati.

Myślicie, że kiedyś poznamy całą prawdę na temat afery w świecie beauty youtuberów?

SPRAWDŹ TEŻ: Jeffree Star, Laura Lee, Manny MUA - o co chodzi w aferze z makijażowymi youtuberami?