Czy można zrobić tatuaż na bliźnie?

Tatuaż na bliźnie to jeden z najskuteczniejszych sposobów maskowania tych niedoskonałości skóry. Blizna po cesarskim cięciu, operacji kręgosłupa czy po nieszczęśliwym wypadku - ten ślad przypomina o przykrych wydarzeniach. 

W dodatku w niektórych przypadkach wygląda nieestetycznie, wpływając w znacznym stopniu na utratę poczucia własnej wartości. Masz bliznę w widocznym miejscu i przez to wstydzisz się je odsłaniać? Tatuaż na bliźnie będziesz eksponować chętnie i często! 

Uwaga - nie na każdej bliźnie można wykonać tatuaż. Przeciwwskazaniem są między innymi skłonności do keloidów, czyli bliznowaceń. Naruszenie takiej tkanki podczas wykonywania tatuażu może doprowadzić do jej ponownego przerostu. 

Jednak tatuaż na bliźnie po oparzeniu, zranieniu czy zabiegu (jeśli jest ona już całkowicie wygojona), można w większości przypadków wykonać bez przeciwwskazań i skutków ubocznych. 

Tatuaże zakrywające blizny to bardzo ciekawa opcja, dla osób, które chciałyby zakryć ślady po zabiegu czy nieszczęśliwym wypadku. Pamiętaj jednak o tym, że niektóre blizny mogą goić się nawet kilka lat. Dlatego, aby mieć całkowitą pewność co do tego, że w twoim przypadku zakrywanie blizn tatuażem jest całkowicie bezpieczne, swój pomysł skonsultuj z dermatologiem oraz alergologiem. 

Tatuaż na bliźnie po oparzeniu - inspiracje

Oparzenie to jedna z najczęstszych przyczyn powstawania blizn. Wystarczy nawet nieostrożne chwycenie kubka z gorącym napojem, by doszło do nieszczęścia. Blizny po oparzeniu mogą być bardzo rozległe, a także znajdować się w nietypowych miejscach. Dlatego warto udać się na konsultację do renomowanego salonu tatuażu, by mieć pewność, że praca zostanie wykonana w sposób satysfakcjonujący. 

Jaki zrobić sobie tatuaż na bliźnie po oparzeniu? Inspiracje, które można bez problemu znaleźć w sieci, to przede wszystkim: 

 • kwiatowe ornamenty;
 • elementy natury (drzewa, krajobrazy);
 • zwierzęta.

Wszystko zależy od tego, jak rozległa jest blizna i jaki ma kształt. Dobrze dobrany rysunek i kolorystka sprawią, że blizna będzie zupełnie niewidoczna. 

Nie brakuje jednak także tych osób, które wcale nie chcą zakrywać takiego miejsca. Bardzo często wokół podłużnego cięcia i śladów po szwach na bokach, które przypominają kształtem ości ryby, tatuuje się głowę, ogon i płetwy. Efekty są naprawdę spektakularne. 

Tatuaże zakrywające blizny - inspiracje 

Tatuaż na bliźnie bardzo często staje się także symbolem: siły, walki, niezłomności ducha. Na taką formę decydują się najczęściej osoby, które stoczyły ciężką walkę o swoje zdrowie, a blizna jest "pamiątką" po ciężkiej operacji, chorobie czy wypadku. 

Wśród inspiracji na tatuaż na bliźnie na brzuchu, ramionach, plecach czy łydkach, znajduje się najwięcej motywów: 

 • walecznych zwierząt (tygrys, puma, lew);
 • kwitnących kwiatów;
 • nieba;
 • drapieżnych ptaków;
 • elementów natury; 
 • abstrakcyjnych motywów.

Tatuaż na bliźnie często pojawia się również w formie napisu - nierzadko w innym języku, na przykład po chińsku czy japońsku, co niewątpliwie daje bardzo ciekawe efekty.

Tatuaż na bliźnie na brzuchu - inspiracje

Tatuaż na brzuchu najczęściej zakrywa bliznę po cesarskim cięciu lub innych zabiegach, do których wykonania potrzebne było przerwanie ciągłości skóry. 

W zależności od wielkości, kształtu i umiejscowienia blizny, wykonuje się małe, symboliczne obrazki albo prawdziwe, rozbudowane dzieła sztuki. 

Na brzuchu najczęściej królują:

 • rośliny;
 • ptaki;
 • napisy. 

Pamiętaj, że aby tatuaż był ozdobą, powinien być wykonany przez profesjonalistę. Przed konsultacją z tatuatorem zasięgnij najpierw opinii swojego lekarza, by ustalić ewentualne przeciwwskazania do takiego zabiegu. 

Pierwszy tatuaż: co trzeba wiedzieć przed wizytą u tatuatora? Pytamy eksperta! >>>