W tym sezonie jest absolutnym hitem. Nietrudno się dziwić. Wyróżnia się doskonałą jakością, oryginalnymi formami, a niekiedy intensywnymi kolorami. Jest więc bardzo fotogeniczna. To właśnie dlatego regularnie pojawia się na Instagramie – pokochały ją zarówno topowe influencerki, jak i inne dziewczyny z branży mody. Które nie mają wątpliwości, że warto w nią zainwestować. Ta biżuteria jest nie tylko efektowna, ale i ponadczasowa, dlatego będzie można nosić ją latami. I przekazywać z pokolenia na pokolenie. Wybrałyśmy naszyjniki, pierścionki czy kolczyki, które przekażecie swoim córkom! No chyba, że nie będziecie potrafiły się z nimi rozstać, co w pełni rozumiemy. I szanujemy. O jaką biżuterię chodzi? Nie trzymamy was dłużej w niepewności.

Biżuteria na lata: Te pierścionki, kolczyki i naszyjniki nigdy nie wychodzą z mody

1. Biżuteria z perłami

Klasyk numer 1? Biżuteria z perłami. Tę najbardziej cenną zdobią naturalne perły, i to właśnie na nią warto postawić, myśląc o kolejnych pokoleniach. Nigdy nie traci na wartości. Także pod względem zgodności z trendami. Ze sznurami pereł nie rozstawała się sama Coco Chanel, która sprawiła, że do dziś w dobrym tonie jest noszenie nie tylko naturalnych, ale i sztucznych pereł. Z jej spuścizny czerpie dziś obecna dyrektor kreatywna Chanel (następczyni Karla Lagerfelda) Virginie Viard, która biżuterię z perłami lansuje na paryskich wybiegach. Nie jest w tym zresztą odosobniona. Projektanci mody kochają biżuterię z perłami! Na sezon wiosna-lato 2021 pokazali ją m.in. Emilia Wickstead, Jil Sander, Erdem, Altuzarra, Simone Rocha i... można by wymieniać jeszcze długo. I odmieniali ja przez wszystkie możliwe przypadki. Na wybiegach pojawiły się przede wszystkim naszyjniki i kolczyki z perłami (a nawet zdobione nimi imprezowe torebki!). W dodatku w dość awangardowym wydaniu. Projektanci łączyli je z kolorowymi koralikami albo nowoczesnymi złotymi lub srebrnymi formami, dzięki czemu biżuteria z perłami przestała się kojarzyć z babcinymi ozdobami. Doskonale wiedzą o tym polskie marki, takie jak Rosa Chains, Lile czy Ania Kruk, które wprowadziły ją do swoich najnowszych kolekcji. Poniżej znajdziecie najpiękniejsze naszym zdaniem modele.

2. Biżuteria z kamieniami szlachetnymi i minerałami

Tegorocznym hitem jest też biżuteria inkrustowana kamieniami szlachetnymi (lub pół-) albo kolorowymi minerałami, którym przypisuje się magiczną moc! Jak widzicie to nie żadna nowość, bo pierścionki czy naszyjniki z kamieniami były znane już w średniowieczu, teraz jednak przeżywa renesans popularności. To jeden z najsilniejszych trendów na Instagramie, który zostanie z nami na dłużej.

3. Złota biżuteria w minimalistycznym stylu

Modna obecnie biżuteria, która ma status ponadczasowej to także biżuteria ze złota: kolczyki koła (w mniej lub bardziej spektakularnym wydaniu), złote pierścionki w ascetycznym duchu, a także naszyjniki w formie łańcucha – w rozmiarze XXL albo bardziej delikatne – z uroczym wisiorkiem przy szyi. Je także można nosić latami! A następnie przekazać dalej.