Choć trendy jeśli chodzi o imiona dla dzieci są raczej stałe i zmieniają się co kilka lat, rotacja w pierwszej dziesiątce jest spora i co roku inne typy wskakują szczyt. W tym roku prym wiodły Zuzia, Lena i Julia (Klara uplasowała się na 46.pozycji). Analizując wcześniejsze tendencje i najczęściej nadawane imiona w poprzednich latach jeden z portali parentingowych stworzył listę tych, które będą cieszyć się największą popularnością w nadchodzącym roku.

Jak co roku ta lista jest dzieli się na dwie części tak, by usatysfakcjonować tradycjonalistów, którzy wybiorą te klasyczne i nieulegające modom imiona, ale też dać pole do popisu pozostałym rodzicom, którym bliższe są nowoczesne, najmodniejsze imiona dla swoich pociech. A zgodnie z rankingami, ta druga grupa rośnie w siłę i nawet najbardziej egzotycznie brzmiące imiona zyskują akceptację urzędników stanu cywilnego.

Olivia, Julia, Antoni i Harry podbiły serca rodziców maluchów, które przyszły na świat w 2017 roku, odchodzą do lamusa. Jakie imiona je zastąpią? Są wśród nich wasze ulubione? Które waszym zdaniem przebije imię Jeronimo Martin? (tak na cześć założyciela Biedronki nazwano malca z Zawiercia). 

Imiona dla dziewczynek, które będą popularne w 2018 roku:

1. Emma

2. Charlotte

3. Sadie

4. Violet

5. Kennedy

6. Savannah

7. Penelope

8. Victoria

9. Ellie

10. Hazel

A także m.in. Natalie, Luna, Aurora, Zoe i Harper.

Imiona dla chłopców, które będą popularne w 2018 roku:

1. Finn

2. Jack

3. Atticus

4. Oliver

5. Theodore

6. Reuban

7. Dylan

8. Corin

9. Adam

10. Alexander

A także m.in. Brandon, Lucas, Jasper czy Isaac.