Idea samoakceptacji zyskuje na popularności. Coraz więcej marek modowych tworzy kampanie w duchu body positive, a tym samym udowadnia swoim klientom, że niewyretuszowane, większe, mniejsze, czy ozdobione blizną również może być piękne. W sezonie wiosna-lato 2019 na naturalność postawił między innymi H&M. Sieciówka w swojej kampanii strojów kąpielowych pokazała fałdki i rozstępy. Z „upiększania” komputerowego zrezygnowało również kilka polskich brandów, na czele z Moiess i Muuv. Właśnie takie kampanie zachęcają kobiety do tego, aby pokochały swoje ciało, zaakceptowały „wady” , a przede wszystkim przestały dążyć do sztucznie wykreowanych ideałów. Podobnie jak akcja The Real Catwalk, która (jak sama nazwa wskazuje) opiera się na naturalności i nieudawaniu nikogo.

Te kobiety udowodniły, że różnorodność jest piękna i potrzebna! O co chodzi w akcji The Real Catwalk?

The Real Catwalk to międzynarodowa – ciałopozytywna akcja, która ma zachęcić kobiety do zaakceptowania, a właściwie pokochania swojego ciała. Wyjątkowe pokazy mody organizowane są regularnie w największych miastach Europy (między innymi w Mediolanie), a także w Stanach Zjednoczonych. Przyszedł czas również na Polskę! W ubiegłą niedzielę (19 maja) kilkadziesiąt kobiet w różnym wieku i różnej budowy ciała spotkało się na Placu Zamkowym, a następnie przeszło wokół warszawskiej Starówki. Dziewczyny miały na sobie jedynie bieliznę. Nie wstydziły się? Nie miały czego się wstydzić! Kochają swoje ciało i podkreślają, że różnorodność jest prawdziwa, piękna i potrzebna.  

W pokazie wzięły udział osoby, które akceptują swoje ciało i walczą z uprzedzeniami. Jak dało się zauważyć, w pokazie wyszły kobiety różnych rozmiarów, kształtów i z różnymi historiami. – czytamy na oficjalnym profilu wydarzenia na Instagramie.

W naszej galerii znajdziecie zdjęcia z wczorajszego wydarzenia. Jak wam się podoba? Chcielibyście dołączyć w kolejnej edycji (jeżeli taka powstanie)? My podziwiamy dziewczyny za odwagę!

Nowa kampania Sprite walczy z hejtem i promuje różnorodność. Takich projektów powinno być więcej! >>>