Jeśli chodzi o projektowanie zabawek trzeba przyznać, że dorosłym nie brakuje wyobraźni; to coś, z czego się nie wyrasta. Ale z drugiej strony, czy można wyobrazić sobie bardziej trafny i rozsądniejszy gest, niż przekazanie pałeczki tym, do których te są adresowane? Na taki pomysł wpadła Ikea i jak można się domyślić – był on strzałem w dziesiątkę.

Nowy sklep IKEA otwarty w Blue City. To nowoczesny koncept, jakiego jeszcze nie było! [ZDJĘCIA]

W ubiegłym roku w myśl hasła Zabawa to poważna sprawa szwedzka marka zorganizowała konkurs na najlepszy projekt zabawki. Z nadesłanych prac, które w odpowiedzi na konkursowe hasło przyszły do siedziby firmy w tysiącach (dokładnie nadesłano ich 87 tysięcy) wybrano kilka zwycięskich projektów, które przybrały całkiem materialny kształt – stworzono limitowaną kolekcję zabawek SAGOSKATT 2018.. Jak się okazuje jeden z nich jest autorstwa dziewczynki z Polski! 9-letnia Natalia zaprojektowała foczkę w groszki, która w kieszonce na brzuchu skrywa rybkę.

Na podstawie pomysłów innych młodych projektantów pochodzących m.in. z Chin, Korei Południowej, Szwecji i Islandii w kolekcji SAGOSKATT 2018 znalazły się także różowy jednorożec, niebieski potwór, jeżodinozaur i kolorowy rekin. Organizatorzy akcji są  nią podekscytowani nie mniej, niż mali zwycięzcy.

To ogromne wyróżnienie, a także wielka radość, że realizujemy marzenia dzieci – „ożywiając” ich rysunki i zmieniając je w pluszowe zabawki. Jesteśmy także niezwykle dumni z tego, że dzieci tak chętnie angażują się w działania na rzecz swoich rówieśników, o czym świadczy liczba zgłoszonych prac. Bo SAGOSKATT to nie tylko seria zabawnych i uroczych pluszaków, ale też symbol zaangażowania społecznego oraz ekologicznego od najmłodszych lat. (…) – podkreśla Katarzyna Dulko-Gaszyna, Dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w IKEA Retail w Polsce.

Kupicie maskotkę zaprojektowaną przez dziewczynkę z Polski z kolekcji SAGOSKATT 2018?

IKEA - jak się wymawia? Na 99% robicie to niepoprawnie!