Ktoś kiedyś zażartował, że niebawem telefony będą w stanie samodzielnie ugotować nam obiad i choć może brzmi to zabawnie, to najwięksi producenci na świecie naprawdę robią wszystko, by jak najbardziej ułatwić nam życie codzienne. To zdecydowanie jedna z myśli przewodnich, która przyświeca marce Samsung. Tydzień temu w San Francisco zaprezentowała swoje najnowsze smartfony łączące w sobie zarówno użyteczność, wiele praktycznych funkcji, technologiczne perełki, ale także poręczny kształt i bardzo stylowy design. Wśród nich znalazł się Samsung Galaxy Z Flip, który tylko na pierwszy rzut oka przypomina dawne telefony z klapką, które swojego czasu nie miały sobie równych. Ale daleko mu do zwyczajnego smartfona.
 

Galaxy Z Flip – zupełna nowość na rynku, która wyznacza nowe trendy w technologii

Kiedy w ubiegłym roku Samsung pokazał światu swoje nowe dziecko, składany telefon Flex, inni poszli w jego ślady. Dziś na rynku znajdziemy wiele smartfonów, które otwierają się jak książka i na całej powierzchni mają w pełni dotykowy ekran. Marka poszła jednak krok dalej i stworzyła niewielkich rozmiarów smartfon, który złożony wygląda jak lusterko lub puderniczka, mieści się w dłoni, kieszeni i najmniejszej nawet damskiej torebce.

Galaxy Z Flip to nie tylko naprawdę przykuwający uwagę kształt i wygląd (dostępny jest w kolorze czarnym i mieniącym się fiolecie), ale przede wszystkim urządzenie naszpikowane nowinkami technologicznymi. Nie ma ich żaden inny smartfon na rynku.

Po pierwsze ekran. Z Flip wyposażony jest w Infinity Flex Display – wyświetlacz z opatentowanym ultracienkim i zginanym szkłem Ultra Thin Glass (UTG). To zupełna nowość w portfolio Samsunga. Najbardziej zaskakujące jest to, że po rozłożeniu otrzymujemy wyświetlacz o niesamowitej jakości i przekątnej 6,7 cala (spokojnie można na nim wygodnie oglądać Netflixa), na którym nie ma śladu, że wcześniej stanowił dwie części. Nie ma żadnej przeszkadzającej, oddzielającej obie połowy telefonu kreski. Po prostu zlewa się w całość!

Po drugie (co mocno powiązane jest z Ultra Thin Glass) – tryb Flex, powstały przy współpracy z Google. Umożliwia on podzielenie rozłożonego ekranu na dwa 4-calowe i oglądanie na jednej połowie np. zdjęć lub filmów, a na dolnej sterowanie nimi! Flex pozwala nam na uzyskanie dwóch oddzielnych ekranów, co ułatwia np. zostawianie komentarzy albo dodawanie opisów, podczas gdy u góry wyświetla się rzecz, którą aktualnie oglądamy.

Po trzecie, o ile Ultra Thin Glass pozwolił na uzyskanie jeszcze poręcznego smartfona, cieńszego i bardziej designerskiego, to zastosowany w Z Flip specjalny zawias (fachowo Hideway Hinge) umożliwia otwieranie telefonu podobnie jak laptopa, czyli pod każdym kątem. Dzięki czemu nie potrzebujemy trzymać telefonu, gdy robimy selfie, tylko wygodnie otwieramy go i ustawiamy pod kątem prostym. W ten sposób, bez użycia rąk, możemy także prowadzić rozmowy czy oglądać YouTube. A skoro była mowa zdjęciach, to nie można nie wspomnieć o genialnym aparacie.

A więc po czwarte – aparat dający świetną jakość zdjęć i wideo. Dzięki stabilnemu ustawieniu, zupełnie bez statywu, może zrobić zdjęcie grupowe, albo nagrać nas na nasze social media. Także w nocy lub wtedy, gdy na dworze lub w pomieszczeniu brakuje światła (patrząc na pogodę za oknem – w Polsce jak znalazł!), bez konieczności używania lampy. To oznacza koniec ciemnych lub prześwietlonych fotek. Galaxy Z Flip ma nie tylko możliwość robienia zdjęć wtedy, gdy urządzenie jest otwarte, ale także po jego zamknięciu! Wszystko dzięki niewielkiej tylnej kamerze i wyświetlaczu zewnętrznym, na którym można podejrzeć efekty selfie. Na nim również (i tu piąta rzecz warta uwagi) pojawiają się powiadomienia. Więc nawet przy złożonym telefonie mamy wszystko pod kontrolą – godzinę, datę, baterię, SMS-y, połączenia czy przypomnienia.
 

Nowy Samsung Galaxy Z Flip – ile kosztuje?

Ten najnowszy smartfon marki dziś oficjalnie trafił do sprzedaży! Kupicie go w sklepie internetowym Samsunga, salonach marki i u wybranych partnerów. Za 256 GB pamięci i wszystkie (oraz znacznie więcej) technologicznych nowinek i funkcji, które jeszcze lepiej pozwolą Wam przygotowywać pamiątkowe relacje z podróży lub materiały na social media zapłacicie 6600 zł.

Jak Wam się podoba nowy Samsung Galaxy Z Flip? Więcej zdjęć telefonu znajdziecie w galerii powyżej, a poniżej obejrzycie wideo z ambasadorką Galaxy Z Flip, Maffashion!

Zobacz także: Każdy z nas miał kiedyś takie spotkanie. Wojtek Sokół w reklamie Samsung to najlepsze, co dziś obejrzycie