Co bylibyście w stanie zrobić, żeby zyskać fejmOobah Butler też się kiedyś nad tym zastanawiał. I wymyślił! Stwierdził, że koniecznie musi zacząć przyjaźnić się z kimś sławnym. Na przykład z Russelem Brandem, angielskim aktorem, komikiem, a także byłym mężem Katy Perry. Niestety, okazało się, że bardzo ciężko jest nawiązać jakąkolwiek znajomość z celebrytami, a co dopiero, uchodzić za ich przyjaciół. Ale Oobah wpadł na pomysł, że przecież zawsze można znaleźć kogoś podobnego do sławnego aktora. 

Butler dodał post na swoich profilach społecznościowych z komunikatem: Czy znacie kogoś podobnego do Russella Branda? Dajcie znać! I właśnie tym sposobem skontaktował się z Ryanem, wyglądającym niemalże identycznie, jak Brand (jego zdjęcia znajdziecie w naszej galerii poniżej) i zaproponował mu współpracę. Żeby zrealizować kolejny punkt swojego planu, Oobah musiał zaopatrzyć się w Instagrama, Photoshopa oraz kilka innych aplikacji do obróbki graficznej. Domyślacie się, o co chodzi? Tak, Oobah Butler na każdym zdjęciu zrobionym z Ryanem, zmieniał jego twarz, żeby możliwie najbardziej zbliżona była do wizerunku Russella Branda.

ZOBACZ TAKŻE: Książę Harry i Meghan Markle w kampanii H&M? Na tym instagramowym profilu wszystko jest możliwe!

W rezultacie, Oobah zyskał nowych obserwujących, a ci starzy zaczęli darzyć go większą sympatią. Marki odzieżowe, znane restauracje, a nawet hotele nabrały się na kłamstwo młodego chłopaka, który zresztą posunął się o krok dalej - założył stronę internetową poświęconą aktorowi, a siebie postawił w roli... jego asystenta, Bena. Dzięki temu, wielokrotnie zjadł obiad, za który nie musiał płacić, spał w drogich miejscach i otrzymywał ubrania z metką luksusowych brandów. 

Jak skończyła się ta historia? Niestety, kłamstwo naprawdę ma krótkie nogi, bo o całej sprawie dowiedział się w końcu prawdziwy Russell Brand oraz jego realni współpracownicy. Oobah dostał zakaz podawania się za współpracownika aktora, Bena, pod groźbą konsekwencji prawnych. Naszym zdaniem i tak mu się opiekło, bo skutki mogły być znacznie poważniejsze.